ЄС надасть макрофінансову допомогу Україні лише після створення Антикорупційного суду - ЗМІ

Дзеркало Тижня
ЄС надасть макрофінансову допомогу Україні лише після створення Антикорупційного суду - ЗМІ

Антикорупційний суд є однією з ключових вимог МВФ.

Європейський союз виділить Україні нову макрофінансову допомогу за умови створення Антикорупційного суду.

Як зазначає видання "Європейська правда", після надання Україні безвізового режиму у ЄС залишилося не так багато важелів впливу на офіційний Київ. Одним із таких важелів є макрофінансова допомога. Зокрема, про нову програму після саміту "Східного партнерства" повідомив президент Петро Порошенко.

Співрозмовник видання в структурах Єврокомісії зазначив, що відповідну допомогу може отримати країна, яка має діючу програму співпраці з Міжнародним валютним фондом.

"Правила макрофінансової допомоги кажуть, що ми можемо домовлятися про неї тільки з країною, яка має діючу програму співпраці з МВФ. А значить, поки ви не відновите роботу з МВФ, ніякого руху не буде", - сказав він.

Видання пише, що таким чином європейці дадуть гроші тільки після створення антикорупційного суду, так як він є одним з ключових вимог МВФ.

Відзначається також, що умовою для видачі одного з перших траншів буде, зокрема, автоматична перевірка декларацій.

Видання підкреслює, що, за словами співрозмовників у Брюсселі, умови видачі нових коштів будуть прописані вкрай детально.

"А ось ліс-кругляк у новому договорі можуть і не згадати. Принаймні, така ідея обговорюється в Брюсселі", - йдеться в статті.

Читайте також: Порошенко та Лагард обговорили створення в Україні Антикорупційного суду

Як повідомлялося раніше, Європейська комісія прийняла рішення не перераховувати Україні третій транш макрофінансування на 600 млн євро, який є частиною затвердженої в 2015 році програми. Вказувалося, що Україна виконала більшу частину зобов'язань, узгоджених з ЄС, однак чотири зобов'язання, пов'язані з третім і остаточним траншем програми, залишилися невиконаними, в тому числі скасування заборони на експорт лісу-кругляка.

Однак в Єврокомісії заявили, що готові розглянути питання подальшого макрофінансування України за умови активізації реформ.

За матеріалами: Європейська правда / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter