Вчені розповіли про існування води на Марсі при мінусових температурах

Еспресо.TV

Дослідники змоделювали аналог грунту Марса і дійшли до висновку, що вода може залишатися в ньому в рідкому вигляді навіть при мінусових температурах

Про це пише Phys.org.

Сполуки хлору, кисню і найпростішої органіки (перхлорати) вдалося виявити після посадки четвертого марсохода NASA в кратері Гейл в 2012 році. Спостереження показали, що перхлорати зустрічаються на поверхні Марса майже всюди. Їх головною рисою є те, що при певній температурі і вологості вони перетворюються на рідину, вбираючи в себе пари води з повітря.

"Температура поверхні на Марсі може досягати максимум 20° за Цельсієм на екваторі. При середній температурі поверхні приблизно в -55 ° за Цельсієм, вода сама по собі не може існувати у вигляді рідини, але концентровані розчини перхлоратів можуть витримати низькі температури", - наголосила автор дослідження Лорна Дуган з університету Лідса.

Завдяки великому вмісту солей, розчин перхлоратів замерзатиме при значно нижчих температурах, ніж вода. Таким чином, рідка вода може бути присутньою на Марсі навіть зараз. Тому вчені очікують знайти на Марсі організми, які пристосовані до життя в умовах високого тиску.