Новий закон про деокупацію Донбасу буде представлений іноземним партнерам - Порошенко

Новое Время
Новий закон про деокупацію Донбасу буде представлений іноземним партнерам - Порошенко

Законопроект про відновлення державного суверенітету України над окупованими територіями Донецької та Луганської областей знаходиться на стадії розробки, після завершення він буде представлений іноземним партнерам, заявив президент України Петро Порошенко.

Як передає Hromadske, про це він сказав 20 червня після зустрічі з президентом США Дональдом Трампом в Вашингтоні.

"Я хотів би наголосити на тому, що будуть громадські обговорення. Мають бути враховані більшість точок зору і, безумовно, будуть представлені нашим іноземним партнерам", - сказав він.

Нагадаємо, що раніше у Верховній Раді заявили, що робота над законопроектом про деокупацію і реінтеграцію Донбасу (Про особливості політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької і Луганської областей) буде завершена вже найближчим часом.

Згідно з проектом закону, АТО на Донбасі, яка проводиться під керівництвом СБУ, повинна бути замінена військовою операцією. Новий законопроект дасть президенту право вводити за необхідності військовий стан на територіях, де проводиться військова операція.


У лютому-березні 2014 року Росія після падіння в Україні режиму Віктора Януковича провела спецоперацію з анексії Криму, інспірувала виступ сепаратистів у Луганській і Донецькій областях і пішла на пряме військове вторгнення в серпні 2014 і лютому 2015 років.

Росія продовжує підживлювати війну на Донбасі грошима та озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію у складі кадрових російських військових, громадян РФ та місцевих сепаратистських елементів.

В результаті російської агресії загинули понад 10 тисяч українців, більш як 20 тисяч отримали поранення, 1,8 мільйонів українців стали внутрішньо переміщеними особами.