Через підвищення мінімальної зарплати влада забере у частини українців субсидії – експерт

Finance.UA 4
Через підвищення мінімальної зарплати влада забере у частини українців субсидії – експерт

Для того щоб погасити борги за субсидіями, держава може через підняття мінімальної заробітної плати позбавити частину людей пільг.

Таку точку зору в коментарі висловив експерт паливного ринку, директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев.

«Мені досить складно сказати, яким чином будуть погашатися борги за субсидіями і пільгами. Оскільки поки що жоден з використовуваних механізмів не є настільки ефективним, щоб ці борги скорочувалися, поки що вони лише збільшуються. В принципі, теоретично це можна зробити, збільшивши обсяг відрахування з державного бюджету, оскільки зараз курс національної валюти вже дещо відрізняється від того, що планувалося в бюджеті. І інфляція теж буде вищою. Швидше за все, бюджет у гривневому вираженні до кінця року буде перевиконано. Теоретично можна пустити різницю на погашення боргів. Другим шляхом може бути обнулення боргів чи їх реструктуризація, оскільки мова йде головним чином про державні підприємства або підприємства з досить значною часткою державної власності», – заявив експерт.

За словами Г. Рябцева, є ще один шлях: це збільшення мінімальної заробітної плати і, як наслідок, скорочення кількості осіб, які будуть отримувати субсидії в наступному опалювальному сезоні.

«Але якщо оцінювати ті заяви, які звучали раніше (всілякі обіцянки, які лунали в минулому і позаминулому році), слід досить обережно оцінювати реальність цих заяв Гройсмана», – зазначив він.

Нагадаємо, як заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на зустрічі уряду з парламентом, уряд України докладе всіх зусиль, щоб борги за пільгами і субсидіями були погашені вже в цьому році.

“Борги за пільгами і субсидіями народилися не вчора, не позавчора. Ці борги нам потрібно буде погасити. Я вважаю, що в 2018 році ми зможемо вивести всі борги в нуль”, – сказав він.

За словами голови уряду, це питання стоїть не лише від початку роботи нинішнього Кабінету міністрів, а постає перед Україною хронічно.

“Але ці борги не вчора, не позавчора, не 5 років тому виникли, ці борги йдуть хронічно. Щоб мені сплатити ці борги, мені треба заробити ці гроші. Чим я з ранку до ночі і займаюся”, – додав Гройсман.