Шабунін: НАБУ не має права навіть починати розслідування щодо президента

ZIK 2

Національне антикорупційне бюро України не має права почати розслідування щодо президента. Такою була вимога Президента Порошенка, коли відповідний закон голосували у ВР.

Про це в ефірі програми Vox populi. Голос народу на телеканалі ZIK заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Гість програми, відповідаючи на запитання глядачів, зауважив, що Національне антикорупційне бюро не має права почати розслідування щодо діючого Президента.

«Це була вимога Президента, коли цей закон голосувався у парламенті, і ним подавався у цей парламент. Тому НАБУ навіть якби дуже хотіло і мало залізобетонні докази, то не може почати провадження, де фігурантом, де підозрюваним може бути Президент України Порошенко», – наголосив Віталій Шабунін.

Гість програми нагадав, що відсторонений очільник ДФС Роман Насіров ввійшов до ВРУ за списком БПП.

«Насіров отримав керівництво комітету профільного, податкового за квотою Блоку Петра Порошенка. І Насіров очолив Фіскальну службу як ставленик Петра Порошенка. Тому цю людину, дуже близьку до Петра Порошенка, Антикорупційне бюро вже взяло.

Рухаємося далі. Остання справа НАБУ щодо розслідування у Міноборони – на закупівлі палива вкрали 150-160 мільйонів гривень. Там компанія, яку обвинувачує НАБУ у цій схемі, є компанією дуже давнього бізнес-партнера, одного з найближчих друзів Порошенка і одного з «рішал» його фракції пана Грановського», – заявив Віталій Шабунін.

Окрім того, нагадав він, НАБУ оголосило підозру діючому голові Центральної виборчої комісії. «Його Петро Порошенко вже кілька років всупереч закінченню терміну залишає на посаді.

Тому все, що може робити Антикорупційне бюро силами 250-ти детективів, воно робить. При цьому ні Генеральна прокуратура – 12 тисяч прокурорів, ні СБУ, яке має право займатися президентом, нічого хоча б навколо нього не має», – заявив Віталій Шабунін.

Гість програми також нагадав, що Центр протидії корупції подав позов, адже СБУ, знехтувавши законом, сховала декларації свого керівництва. Віталій Шабунін погодився, що декларації оперативників СБУ справді мають бути сховані.

«Але керівник СБУ, його заступники, сумновідомий перший заступник, керівник управління «К» Демчина – усі ці люди публічні особи, їхні декларації мають бути доступними. Вони їх сховали з однієї причини, щоб ми всі разом не бачили їхні неадекватні статки, яких вони набувають, знищуючи український і іноземний бізнес», – наголосив Віталій Шабунін.