ЄС має попередити Порошенка про можливість перегляду безвізу через атаки на НАБУ та корупцію – Лещенко

ТСН 1

            ЄС має попередити Порошенка про можливість перегляду безвізу через атаки на НАБУ та корупцію – Лещенко

Користувачі Мережі неоднозначно сприйняли заяву нардепа.

Народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Сергій Лещенко заявив, що Євросоюз має попередити президента України Петра Порошенка про можливість перегляду безвізового режиму, якщо триватимуть "напади на НАБУ та громадянське суспільство і зростатиме корупція".

Таку думку депутат висловив у свої англомовній статті в  openDemocracy, британському сайті про міжнародну політику та культуру, де публікуються авторитетні вчені, журналісти та політики.

Лещенко зазначив, що він у своїй статті закликає країни Євросоюзу і Британію, яка його залишає, "нагадати Порошенку про його зобов'язання".

"А то він, схоже, забув, під чим підписався: в разі продовження атак на НАБУ, переслідування антикорупційних активістів і зростанні корупції безвізовий режим може бути потенційно переглянутий", - написав політик.

Таку заяву деякі користувачі соціальних мереж, серед яких політики та журналісти, сприйняли як заклик до Євросоюзу скасувати безвізовий режим з Україною. Наприклад, член тієї ж фракції "БПП" Володимир Арє’в написав у Facebook:

"Вся українська делегація в ПАРЄ, попри належність до різних політсил, зараз об‘єднує зусилля для протистояння поверненню РФ в Асамблею і розвороту режиму санкцій у протилежному напрямку. В цей же час один, обтяжений розкішною нерухомістю парламентар, закликає Європу скасувати безвізовий режим з Україною. Пошлють його в Європі, звісно, з такими пропозиціями. Але сам факт більш ніж красномовний. І не перший", - написав депутат.

"Ні, це не нормально просити зробити нев'їзними мільйони громадян, щоб покарати Порошенко", - вважає журналіст Георгій Ерман.