Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

ТОП найбільш затребуваних робітничих професій: список і зарплати.

ТОП найбільш затребуваних робітничих професій: список і зарплати

Ринок праці змінився, він фактично відзеркалив стан, який відбувається в країні. У період з березня-квітня кількість вакансій активно та стрімко зменшилася, сягнувши свого дна у квітні (просівши на 88-90%), що було більше, ніж на початку COVID-19 у 2020 році. Водночас відштовхнувшись від цього дна у квітні, впродовж останніх 5 місяців кількість вакансій зростає. І у вересні 54% вакансій (у порівнянні з лютим 2022 року) відновлені.

Про це свідчить глобальне дослідження українського професійного HR-хабу HUB. HR Today, опубліковане на порталі robota.ua.

Як зазначають експерти «OLX Робота», коливання кількості робітничих вакансій в межах 60% від загального ринку зберігається, як і в довоєнні часи. Перекосу між офісними вакансіями і робітничими немає, вони відновлюються плюс-мінус однаково.

Динаміка відгуків на вакансії

Кількість відгуків збільшилася, хоча в березні було сильне просідання, адже питання працевлаштування відійшло на другий план. Наприкінці лютого та в березні люди турбувалися в першу чергу про свою безпеку. Це призвело до піку пошукацького деманду в період травня-липня 2022 року. Пошукачі були значно активніші в пошуку роботи, відгукувалися на більшу кількість вакансій. Після липня ця ситуація почала стабілізуватися, високий попит почав згасати і наразі він не опустився до минулого року, але випередження минулорічних показників (попиту серед майбутніх працівників) згладилося до +40%.

Регіональна статистика

Дослідження зафіксувало, що кількість оголошень в тимчасово окупованих територіях значно знизилася. Водночас кількість оголошень, які сконцентровані в Західній Україні, суттєво зросла, особливо на Закарпатті. Адже деякі бізнеси перенесли свою діяльність на захід України.

Кількість пошукачів зараз рівномірно розподілена в регіонах, окрім півдня і сходу. Відновилася кількість пошукачів у Києві, Київській області та Чернігівській. Хоча до середини липня в цих регіонах була негативна динаміка — бракувало робочої сили у порівнянні з минулим роком. До вересня люди ще мігрували за кордон чи на захід України, потім вони повернулися до місця своєї дислокації, і ці два фактори призвели до тих показників, які зараз бачать аналітики.

Через зменшення економічної активності на півночі, тут значно зросла конкуренція після повернення людей з-за кордону та з інших областей. Водночас в Західній Україні ситуація протилежна — збільшилася кількість вакансій, попит, але в середньому зростання кількості вакансій випереджає кількість пошукачів, яка є в регіоні.

Найбільш затребувані робітничі професії:

 • водій (6 194 вакансії);
 • продавець (4 454 вакансії);
 • різнороб (2 179 вакансій);
 • швачка (1 684 вакансії);
 • кухар (1 531 вакансія).

Скільки платять робітникам

В середньому топові вакансії просіли в зарплаті на 5-10%. Найбільш суттєві зміни спостерігаються для спеціалістів-будівельників (зарплата знизилася на 40%) та операторів кол-центрів (почали заробляти на 84% більше), що пов’язано зі зміною попиту.

ТОП найбільш затребуваних робітничих професій: список і зарплати

Топ високооплачуваних вакансій січня 2022 року

 • муляр — 37 500 грн;
 • фасадник — 32 500 грн;
 • далекобійник — 30 000 грн;
 • штукатур — 30 000 грн;
 • автомаляр — 27 500 грн.

Топ високооплачуваних вакансій червня 2022 року

 • далекобійник — 32 500 грн;
 • рихтувальник — 27 500 грн;
 • автомаляр — 25 000 грн;
 • оператор кол-центру — 24 890 грн;
 • автоелектрик — 22 500 грн.

Експерти також спостерігають, що з топ-5 високооплачуваних професій з довоєнного списку залишився лише далекобійник, водночас будівельні вакансії опустилися нижче. В топ-5 замість будівельників прийшли спеціалісти, які займаються ремонтом та обслуговуванням авто. Цьому є пояснення — скасування мита на в’їзд автівок (частіше — вживаних) з-за кордону.

Отже, кількість вакансій поступово відновлюється як загалом, так і в сегменті «блакитних комірців». Північна та Центральна Україна демонструють найбільшу активність пошукачів. Відхилення зарплати для найпопулярніших вакансій лежить в межах 10%. Попит серед пошукачів поступово стабілізується до рівня 2021 року.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть , щоб повідомити про це.
Jakob Nielsen’s 10 heuristics were created without emphasis on application to websites, applications, or other specific interfaces.
Останні новини
Удари по Дніпру: є загиблий і поранені, горить пів сотні автобусів.

Удари по Дніпру: є загиблий і поранені, горить пів сотні автобусів.

Внаслідок удару російських ракет по місту Дніпро одна людина загинула і щонайменше двоє дістали поранень, на транспортному підприємстві масштабна пожежа. Джерело: голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко у Telegram Дослівно: "Одну людину в...

Українська правда

Режим путина ждут изменения, – ЯКОВИНА @Ivan Yakovina.

Режим путина ждут изменения, – ЯКОВИНА @Ivan Yakovina.

Наш канал со стримами – Политический обозреватель Иван Яковина во время стрима на ютубе 24 канала предположил, что режим владимира путина ждут изменения. По его словам, В частности, у Евгения Пригожина большие политические амбиции. Читайте также к...

ЯКОВИНА о протестах в РФ: Все изменит только бунт @Ivan Yakovina.

ЯКОВИНА о протестах в РФ: Все изменит только бунт @Ivan Yakovina.

Наш канал со стримами – Политический обозреватель Иван Яковина во время стрима на ютубе 24 канала прокомментировал протесты в россии из-за объявления мобилизации. Читайте также к теме на сайте:

Буде НОВА НИЗКА погроз путіна / Хитрі плани росії

Буде НОВА НИЗКА погроз путіна / Хитрі плани росії

В ефірі 24 каналу політолог Тарас Загородній говорив про витоки на "Північних потоках" та нові погрози росії. Читайте до теми на сайті:

НЕВЗЛИН о подписании путиным аннексии

НЕВЗЛИН о подписании путиным аннексии

Наш канал со стримами – В россии готовятся к аннексии украинских территорий. Уже 30 сентября кремль может объявить о присоединении оккупированных территорий Украины. Российско-израильский бизнесмен Леонид Невзлин во время стрима на ютубе 24 канала...

На РФ знову завели шарманку про «войну с НАТО»

На РФ знову завели шарманку про «войну с НАТО»

Російські пропагандисти не втомлюються заявляти, що нібито "воюють" з НАТО. В мережі поширили нове відео Варто прочитати на сайті:

Арестович о заседании Путина 30 сентября / Чего ждать? @Alexey Arestovych.

Арестович о заседании Путина 30 сентября / Чего ждать? @Alexey Arestovych.

В Кремле готовят подписание "договора о вхождении новых территорий". Алексей Арестович ответил, что ждать от заседания Владимира Путина. Читать к теме: