Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Продаж АРМА конфіскованих російських активів: один приклад, як і чому Україна на цьому втрачатиме.

Маловідома біржа, нез'ясовані бенефіціари, непрозорий механізм продажу, і - результат "вражає".

Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА) продало 42 тис. тонн арештованого російського аміаку. І цей продаж став яскравим прикладом того, як надалі Україна буде неефективно розпоряджатися конфіскованим майном країни агресора, пише у статті для ZN.UA - «Продаж російського аміаку як дзеркало конфіскації на війні» , - голова правління StateWatch Олександр Лємєнов .

Указаний аміак російського походження українська влада арештувала на початку повномасштабної війни.

Керівництвом АРМА було вирішено зазначені вище 42 тис. тонн російського аміаку подрібнити на менші лоти та реалізувати через товарну біржу «Придніпров’є-2021».

Загалом станом на середину листопада було проведено три відповідні аукціони.

Перші з них, що засвідчені протоколом №11 від 29 серпня 2022 року, визначили переможця. Ним стало ТОВ «Славна Енерго Газ» , а єдиним конкурентом виступило ТОВ «Хім-Трейд». Стартова ціна — 234 млн грн, тоді як переможець сплатив 238,7 млн. Обсяг аміаку — 7341 тонна, а в перерахунку на одну тонну ціна разом із ПДВ становила приблизно 960 дол .

Результати других торгів, що зафіксували переможця — ТОВ «Компанія Агроторггруп» , встановлені протоколом №23 від 5 жовтня 2022 року. Конкуренція по аукціону — ТОВ «Славна Енерго Газ» і ТОВ «Хім-Трейд». Стартова ціна — 295,7 млн грн, тоді як кінцева сума, оплачена переможцем, становила 301,6 млн. У перерахунку виходить близько 890 дол. за тонну .

Треті, й останні станом на сьогодні, торги були завершені та зафіксовані у протоколі №28 від 27 жовтня 2022 року. Переможцем стало ТОВ «Поларіс-100 », а конкурентами виступили ТОВ «Хім-Трейд», ТОВ «Райз-Схід» і ТОВ «Славна Енерго Газ». Стартова ціна — 295,7 млн грн, але реальна конкуренція значно підвищила вартість — до 375,5 млн. У перерахунку виходило приблизно 1115 дол. за тонну .

А тепер можна порівняти з торгами, які проводилися через систему Prozorro.Sales. Зокрема, 16 вересня держпідприємство «Укрхімтрансаміак» продало цю ж хімречовину за ціною 1312 дол./тонна.

Проте, і це ще не кінець історії з продажем АРМА конфіскованого аміаку. Адже переможець торгів, підписавши протокол, пізніше не оплатив у визначений термін коштів. Йдеться про компанію, яку пов’язують із нардепом-«слугою» Олександром Бакумовим, що був обраний на мажоритарному окрузі в Харкові. І згодом замість переможця на третіх торгах заходить і забирає аміак компанія, яка посіла друге місце.

На цьому моменті може виникнути запитання: чому торги проводяться через маловідому біржу «Придніпров’є-2021», а не через спеціалізоване ДП «Прозорро.Продажі» ?

Відповідь АРМА проста: на початку року всі майданчики, через які бажано реалізовувати арештоване майно, що перебувало у віданні АРМА, подавали свої заявки на участь. Але зазначене держпідприємство такої заявки не надіслало. Отже, весь рік вони не можуть бути долучені до розміщення на торгах активів, які бажає продати Нацагентство.

На додаток, StateWatch спробувало по кожному з підприємств-переможців знайти реальних бенефіціарів. Офіційно це здебільшого якісь нікому не відомі персони. Але звідкіля вони беруть десятки й сотні мільйонів гривень на придбання активів росіян?

На неофіційному рівні з'ясувалося , що ТОВ «Славна Енерго Газ» контролюється соратником Януковича—Арбузова , колишнім нардепом-регіоналом Кисельовим.

ТОВ «Компанія Агроторггруп» — контролюється авторитетною у певних колах людиною з 1990-х - Гіві Немсадзе , що відомий по певним подіям на Донбасі.

Третя компанія, що зрештою і перемогла, офіційно має американське коріння. Мова про ТОВ «Райз-Схід», що зареєстроване в штаті Вайомінг. Однак через нескладні пошуки в мережі можна дізнатися, що ця структура пов’язана з розшукуваним детективами НАБУ «яєчним олігархом» Олегом Бахматюком , який заборгував до 2 млрд дол. іноземним кредиторам і державним банкам, зокрема Ощадбанку.

Related video

Нагадаємо, вітчизняні можновладці ухвалили політичне рішення про конфіскацію всіх активів, що належать двом північним сусідам - Росії та Білорусі. Проте механізм продажу цих активів зробили не просто непрозорим, але таким, що фактично створює умови для їх реалізації за неринковими заниженими цінами .

Підготував/ла : Лія Ільченко
The word “typography” comes from the ancient Greek words τύπος - i.e. “print” - and γράφω - “write, draw”.
Останні новини
Окупанти звозять дагестанський ОМОН для проведення мобілізації на окупованому півдні України.

Окупанти звозять дагестанський ОМОН для проведення мобілізації на окупованому півдні України.

В грудні особовий склад залучать до незаконного призову мешканців регіону з паспортами РФ. Проте не виключно, що під “мобілізацію” потраплять не лише власники паспортів ворога.

Дзеркало Тижня

Навесні у РФ обговорювали можливість застосування ядерної зброї проти України – ЗМІ.

Навесні у РФ обговорювали можливість застосування ядерної зброї проти України – ЗМІ.

Після перших невдач російської армії посадові особи обговорювали ймовірність застосування президентом РФ Володимиром Путіним ядерної зброї у війні проти України. Джерело: американський журнал Newsweek Деталі: За інформацією видання, відповідні роз...

Українська правда

Завтра большой ракетный обстрел? / Ответ АРЕСТОВИЧА @arestovych  #shorts.

Завтра большой ракетный обстрел? / Ответ АРЕСТОВИЧА @arestovych #shorts.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram –

1

ФЕЙГИН & АРЕСТОВИЧ - Массированная атака / Ракеты для удара по Москве / Подоляк в Ялте.

ФЕЙГИН & АРЕСТОВИЧ - Массированная атака / Ракеты для удара по Москве / Подоляк в Ялте.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #фейгин #фейгинлайф #фейгинlife #арестовичфейгин #арестович Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Во время стрима @FeyginLive ...

Кремль хочет ликвидировать Пригожина? – АРЕСТОВИЧ @arestovych.

Кремль хочет ликвидировать Пригожина? – АРЕСТОВИЧ @arestovych.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #арестович #фейгин #фейгинlive Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Алексей Арестович на стриме в @ФЕЙГИН LIVE предположил, ч...

Як ви готуєтеся до можливого наступного блекаута? Опитування.

Як ви готуєтеся до можливого наступного блекаута? Опитування.

Орбана серьезно предупредили / Путина оставляют союзники – ПИОНТКОВСКИЙ @Andrei_Piontkovsky.

Орбана серьезно предупредили / Путина оставляют союзники – ПИОНТКОВСКИЙ @Andrei_Piontkovsky.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #пионтковский Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Наш канал со стримами – Российский публицист и оппозиционный политик Андре...

1 3

Оперативная обстановка от ЖДАНОВА / Волна атак РФ на Донецком направлении @OlegZhdanov.

Оперативная обстановка от ЖДАНОВА / Волна атак РФ на Донецком направлении @OlegZhdanov.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #жданов #олегжданов Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Военный эксперт Олег Жданов на своем стриме прокомментировал операти...