Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Створили найшвидший у світі квантовий процесор: розв'язує задачі за 6,5 наносекунди.

Створили найшвидший у світі квантовий процесор: розв'язує задачі за 6,5 наносекунди

У Національному інституті природничих наук Японії (National Institute of Natural Sciences, NINS) створили та протестували квантовий процесор нового покоління. Швидкість його обчислень вразила вчених, повідомляє eurekalert.org.

За заявами розробників, чип витрачає 6,5 наносекунди, щоб виконати одну логічну операцію. Цей показник перевищує в 100 разів показники інших аналогічних пристроїв.

Новий процесор складається з двох кубітів, якими служать рідбергові атоми, а саме охолоджені до нуля градусів атоми рубідію-87. Розміщуються вони на мізерній відстані один від одного — 1 мікрон. Але при цьому електрон одного з атомів помістили подалі від ядра, «відсунувши» його за допомогою лазерних імпульсів.

Короткі та потужні імпульси впливають і на сусідні атоми, переводячи їх у рідберговий стан. Так навколишні атоми теж беруть участь у обчислювальних процесах. Саме їхня допомога й прискорює роботу над логічними операціями в 100 разів. Учені точно визначили час, витрачений на розв’язання однієї операції, — квантовому комп’ютеру потрібно було 6,5 наносекунди.

Завдяки такому прискоренню обчислювального процесу дослідникам вдалося позбавитися шумів, що вносять похибки. Іншими словами, чип завершує роботу над логічним кроком раніше, ніж встигне виникнути супутній шум. Теоретично, шумів можна було б і зовсім позбутися, просто ігноруючи їх. Творці нового чипа вважають, що стоять на порозі створення квантового комп’ютера, який зможе проводити сотні мільйонів операцій на секунду.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть , щоб повідомити про це.
Here are 10 practical recommendations and tips from Goldweb Solutions that we use in our practice.
Останні новини

Путін більше хоче утримати окупований південь України, а не Луганщину – ISW.

Ймовірно російський диктатор Володимир Путін більше зацікавлений у тому, аби утримати окупаційний режим на території Запорізької та Херсонської областей, а не "захистити" позиції росіян на Луганщині. 

Українська правда

За вступ України в НАТО вже 3/4 країн Альянсу, – ДАВИДЮК @Микола Давидюк.

За вступ України в НАТО вже 3/4 країн Альянсу, – ДАВИДЮК @Микола Давидюк.

Наш канал зі стрімами – Україна подала заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Політолог Микола Давидюк під час стріму на ютубі 24 каналу розповів, скільки країн-членів можуть бути за вступ. Зауважте:

АРЕСТОВИЧ: В штабах РФ срач! Они ненавидят друг друга @Alexey Arestovych.

АРЕСТОВИЧ: В штабах РФ срач! Они ненавидят друг друга @Alexey Arestovych.

Минобороны России признало свое поражение в Лимане. По мнению Алексея Арестовича, таких случаев будет еще больше, поскольку в штабах на местах полный хаос и беспорядок. Читайте к теме:

3 16

Самый страшный кошмар 300922

Самый страшный кошмар 300922

Подпишитесь на Patreon Doctor Faust Doctor Faust2

Есть ради чего 300922

Есть ради чего 300922

Подпишитесь на Patreon Doctor Faust Doctor Faust2

Результати важливого ОПИТУВАННЯ про НАТО

Результати важливого ОПИТУВАННЯ про НАТО

Серед українців провели важливе опитування щодо потенційного вступу України до НАТО. Є певні цифри. Зверніть увагу на сайті:

1 27

Як росіянам згодують втрату Лиману? ДАВИДЮК @Микола Давидюк.

Як росіянам згодують втрату Лиману? ДАВИДЮК @Микола Давидюк.

Наш канал зі стрімами – Українські захисники підняли державний прапор у Лимані. Політолог Микола Давидюк під час стріму на ютубі 24 каналу припустив, як заговорять пропагандисти до росіян після поразки. Важливо: