
Інформацію поки що не підтвердили у Міноборони та уряді Канади.
Міноборони Канади надіслало загін спеціального призначення в Україну.
Про це повідомляє телеканал "Global News" із посиланням на власні джерела.
У ЗМІ припускають, що це може бути пов'язане з ескалацією у відносинах Росії та України, а також концентрацією військ країни-агресора біля кордонів України.
Уточнюється, що озвучену інформацію поки що не підтвердили у Міноборони та уряді Канади, але журналісти вважають, що однією з цілей загону спецпризначенців буде "відпрацювання плану евакуації з України канадських дипломатів у разі повноцінного вторгнення".
Водночас міністр оборони Великобританії Бен Уоллес заявив, що Лондон поставить Києву легке протитанкове оборонне озброєння.
При цьому віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина в ефірі програми "Свобода слова на ICTV" заявила, що Канада та Велика Британія запевнили Україну, що ніяк не реагуватимуть на ультиматуми Путіна "щодо виведення тренувальних військових підрозділів з території нашої країни".
Читайте також: Переговори США та РФ щодо гарантій безпеки тривали майже 8 годин
За результатами засідання Комісії Україна – НАТО, яке відбулося 10 січня, Україна домовляється із союзниками щодо посилення співпраці в оборонній сфері.
"Зокрема, йдеться про співпрацю з Канадою, Великою Британією, а також США. Сьогодні в Києві перебуває міністр закордонних справ Канади. Важливо, що і Канада, і Велика Британія підтвердили, що вони ніяк не реагуватимуть на ультиматуми Путіна щодо виведення тренувальних військових підрозділів з території України. На додаток, їхня робота продовжиться і посилиться", – сказала Стефанишина.
Стефанишина додала, що Україна веде переговори з іншими країнами НАТО про посилення співпраці в оборонній сфері.
Нагадаємо, прессекретар президента РФ заявив, що Росія залишить свої війська біля кордонів України у зв'язку з "просуванням інфраструктури НАТО" до кордонів РФ.
10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям щодо європейської безпеки: переговори делегацій Росії та США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.
За їхніми підсумками, всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо поділу світу на нові "сфери впливу" .
Раніше міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі заявила, що не відкидає ймовірності відправки зброї Україні через нарощування РФ військ поблизу кордону з Україною.
Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну" та Олексія Іжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів із США?" в ZN.UA.
Дивіться спецтему: Боррель оцінив можливість вторгнення РФ в Україну Дипломат вважає, що настав час переглянути архітектуру європейської безпеки. Зеленський: РФ може використати паспортизацію Донбасу для вторгнення в Україну Президент України заявив про необхідність підготовки пакету санкцій проти РФ. Позиція ФРН щодо постачання зброї Україні залишається незмінною – глава МЗС Німеччини За словами Бербок, Німеччина робитиме все, щоб не допустити подальшої ескалації ситуації. Хакери здійснили нову атаку на державні структури в Україні Внаслідок атаки вимкнена сторніка Prozorro Infobox, Держспецзв'язку працюють над оперативним відновленням її роботи. Німеччина готова до серйозного діалогу з Росією, але попереджає про небезпеку ескалації За словами Анналени Бербок, Німеччина реагуватиме рішуче на ескалацію РФ.
Підготував/ла : Андрій Лисенко