Британія і США попередили про "кібернаступ" з боку Росії

Новое Время 3
Британія і США попередили про

Хакери, які підтримуються урядом РФ, використовують сумнівні маршрутизатори та інші пристрої мережевої інфраструктури для шпигунства і, можливо, для створення умов для майбутніх наступальних кібероперацій.

Про це йдеться в спільній заяві Міністерства внутрішньої безпеки США, Федерального бюро розслідувань і Національного центру кібербезпеки Великої Британії, передає ZD Net.

Дивіться також

Представники Лондона і Вашингтона попередили, що підтримувані Кремлем хакери використовують експлойти для здійснення шкідливих атак проти урядових установ, приватного сектору та критичної інфраструктури, а також інтернет-провайдерів.

Хакери використовують зламані мережеві пристрої і програми, такі як маршрутизатори, комутатори, брандмауери, для проведення атак типу "людина посередині", коли зловмисник "пропускає" інтернет-трафік жертви "через себе".

Дивіться також

Мета атак, за даними американської та британської сторін, включає кібершпигунство, крадіжку інтелектуальної власності та постійний доступ до мереж жертв.

"Ми впевнені, що Росія провела скоординовану кампанію, щоб отримати доступ до роутерів підприємств, невеликих компаній, домашніх офісів класу SOHO, а також комутаторів і коннекторів по всьому світу", - повідомив спеціальний помічник президента США і координатор Білого дому з питань кібербезпеки Роб Джойс.

Дивіться також

Вважається, що таким чином були зламані мільйони пристроїв по всьому світу.

Нагадаємо, що Білий дім звинуватив Росію в створенні вірусу NotPetya, який атакував комп'ютери в Україні та низці інших країн в червні 2017 року.