США можуть знищити все російське в Сирії, – дипломат

Канал 24 2
США можуть знищити все російське в Сирії, – дипломат

Таку думку сайту "24" висловив дипломат, експерт фонду "Майдан Закордонних Справ" Олександр Хара.

Читайте також: Путін і Меркель обговорили ситуацію в Сирії: деталі розмови

За його словами, американці повідомили росіян про нанесення ударів. Можливо, надали відповідний список об’єктів, на які був запланований ракетний удар. Це, наголошує фахівець, зроблено для того, щоб уникнути безпосереднього контакту з боку не лише росіян, але й іранців, які перебувають на території Сирії.

США могли знищити все російське в Сирії. Але тоді це вимагало б від Росії певної реакції – удару по американцях. Це була б криза, неконтрольована ситуація з непередбачуваними наслідками. Саме цього США і союзники хотіли уникнути, – говорить Хара.

Водночас, на переконання дипломата, бомбардування Сирії, які унеможливили використання Асадом лабораторій з розробки хімічної зброї і складів її зберігання, стратегічно нічого не вирішують. Він нагадує: криза в Сирії розпочалася сім років тому. Спочатку була громадянська війна, потім ріст тероризму, втручання Росії, присутність Ірану в Сирії. Нервова реакція на ці події Ізраїлю і Туреччини. Вже є інформація, що Ізраїль наніс удари по позиціях Асада і його іранських поплічниках.

В Сирії складний клубок суперечностей і проблем, а в США немає стратегії щодо їхнього вирішення. Добре, що США передумали виходити з Сирії, про що нещодавно заявляв Трамп. У Вашингтоні вирішили, що не змінюють режиму, але не можуть не реагувати на використання хімічної зброї. Це табу. Зараз США і Росія намагатимуться встановити канал комунікацій, якого, по суті, немає, – вважає Олександр Хара.

Нагадаємо, вночі проти 14 квітня США, Великобританія та Франція завдали ракетного удару по цілях у Сирії після хімічної атаки у місті Дума, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 цивільних. У результаті було уражено об'єкти, що мають стосунок до програми сирійського уряду щодо використання хімічної зброї. Загиблих внаслідок операції немає, проте троє осіб отримали осколкові поранення. Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що повторення ударів по Сирії силами західної коаліції "неминуче призведе до хаосу у міжнародних відносинах".

Читайте також: Сирійський апокаліпсис: чи готові США і Росія до прямого протистояння?