Україна повністю забезпечена препаратами для лікування ВІЛ.

1 грудня весь світ відзначав День боротьби зі СНІДом. За оцінками національних і міжнародних експертів в Україні близько 200 000 ВІЛ-позитивних людей. Понад 60 000 з них не знають про свій статус. Про це інформує прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

У жовтні 2019 року в Україні офіційно зареєстровано 1 431 новий випадок ВІЛ-інфекції, у 658 пацієнтів діагностовано СНІД. Найпоширенішим шляхом інфікування ВІЛ залишається статевий.

Вчасна діагностика ВІЛ та початок терапії гарантує повноцінне життя. В Україні тестування на ВІЛ, а також лікування ВІЛ-позитивних осіб, безкоштовне.

27 листопада Кабінет міністрів ухвалив Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам на період до 2030 року. Одним із основних напрямів цієї стратегії є подолання епідемій ВІЛ/СНІДу. Для цього буде удосконалено систему ефективного виявлення ВІЛ-інфекції та розширено мережу закладів, у яких можна зробити тест. Також держава гарантує повне задоволення потреби у антиретровірусній терапії (АРВТ). Стратегія передбачає, що одразу після встановлення діагнозу пацієнту буде надано доступ до нових високоякісних препаратів АРВТ.

Зараз Україна повністю забезпечена новітніми препаратами для лікування ВІЛ, близько 123 тисяч ВІЛ-позитивних пацієнтів отримують лікування. У 93% ВІЛ-позитивних людей, що отримують антиретровірусну терапію, вірус у крові не виявляється. Це означає, що вони не можуть передати ВІЛ іншим.

У Державному бюджеті на 2020 рік передбачено 207,9 млн. на фінансування послуг з супроводу та профілактики ВІЛ, що дозволить розширити охоплення послугами з 252 тис. українців у 2019 році до понад 356 тисяч українців у 2020.

Новини по темі

Гороскоп на сьогодні. Які небезпеки принесе знакам зодіаку Місяць у Леві

16 грудня Місяць все ще знаходиться в спадній фазі в сузір'ї Лева. Астрологи вважають це небезпечним знаком.

Гороскоп на тиждень. Що ви повинні встигнути зробити до Нового року

До Нового року залишається пару тижнів і часу на завершення справ майже не залишається. Астрологи радять розставити пріоритети і поквапитися.

1

У Золочеві чадним газом отруїлися дворічна та чотирирічна дитина.

14 грудня близько 23:40 год. в м. Золочів по вул. Львівська, 55, в квартирі на першому поверсі трьохповерхового житлового будинку отруїлись, ймовірно, чадним газом, 3 (три) особи, з них 2 дитини (2017 та 2015 року народження). Про це інформує Депа...

1

Не варто прогинатися… П’ять найпопулярніших поз у сексі 2019 року.

2019-й добігає кінця і вже потихеньку можна підводити підсумки цього року. НВ згадує п’ять поз в сексі, які все обговорювали протягом року, що минає (18+).

2

Не варто прогинатися… П’ять найпопулярніших поз у сексі 2019 року.

2019-й добігає кінця і вже потихеньку можна підбивати підсумки цього року. НВ згадує п’ять поз у сексі, які всі обговорювали протягом року, що минає (18+).

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie