У США люди помирають від вейпінгу. Дослідники знайшли закономірність

На думку дослідників, вейпінг руйнує легені.

Центри з контролю та профілактики захворювань в США (CDC) повідомили про 450 випадків захворювань легенів, ймовірно пов’язаних з вейпінгом. Вже шість людей померло, але експерти досі не можуть пояснити, що відбувається. Медики намагаються знайти причини та показали, як вейпінг може вплинути на організм.

Читайте також:

Після шести загадкових смертей Трамп оголосив про вилучення з продажу вейпів

Про це йдеться в матеріалі Insider.

Симптоми захворювання легень, пов’язані з вейпінгом, включають задишку, підвищення температури, нудоту, проблеми шлунково-кишкового тракту та втрату ваги. Вони можуть проявлятися через дні або тижні після початку вейпінгу, а також у людей, які палили вейп протягом багатьох років.

Кількість захворювань, вірогідно пов’язаних з вейпінгом, продовжує зростати. Центри контролю та профілактики захворювань (CDC) оголосили, що цього року у 33 штатах було зареєстровано щонайменше 450 загальних випадків захворювань легенів, пов’язаних з вейпінгом.

Чи безпечніші електронні сигарети та кальян за звичайне куріння

Україна – в рейтингу країн з найбільшою кількістю курців. Навіть ті, хто відмовився від сигарет, переходять на електронні чи на кальян. Та чи безпечні вони – сьогодні розберемося з нашим біохіміком Глібом Репічем.

Чи безпечніші електронні сигарети та кальян за звичайне куріння

Кількість смертей і захворювань пов'язаних з вейпінгом зростає

Найбільша кількість смертей, пов’язаних з вейпінгом, була зафіксовані в Міннесоті, Каліфорнії, Орегоні, Іллінойсі та Індіані.

"Поки триває розслідування, CDC порадили, щоб люди уникали куріння електронних сигарет, тому що на сьогодні це основний засіб уникнути важких захворювань легенів", – заявила доктор Дана Мейні-Делман з CDC під час розмови з журналістами.

Читайте також:

У США зафіксували першу смерть від вейпінгу, близько 200 осіб – з ураженням легень. Що відбувається та чи шкідливі електронні сигарети

Досі незрозуміло, що спричиняє ці життєво небезпечні проблеми з легенями. Але вони, як правило, з’являються через кілька днів або тижнів після того, як люди починають курити електронні сигарети. Хоча дехто із захворілих стверджують, що курили вже багато років, перш ніж захворіли.

Далі показані окремі зображення легенів, які отримали лікарі та дослідники, і які, як вони вважають, пошкоджені вейпінгом. І ось, що вони думають про причину цього.

Підліток з Каліфорнії переніс операцію з видалення пухиря, який спричинив пошкодження одного з легенів після використання марихуанного вейпа, придбаного на концерті.

легені_1
The Insider Права легеня зображена в нормі, а ліва оточена повітрям (чорного кольору) у грудній порожнині, що здавлює легеню. Надано доктором Джунайдом Ханом.

Джунайд Хан, хірург серця та легенів з Окленда, Каліфорнія, повідомив, що зробив операцію з видалення пухиря з легені 18-річного молодого чоловіка.

Пацієнт мав так званий пневмоторакс, відомий ще як колапс легені. Це небезпечна проблема, коли повітря просочується у простір між грудною стінкою та легенею, ускладнюючи дихання. Це може статися, коли всередині легенів з’являються пухирі .

"Я не можу довести вам, що це пов’язано з вейпінгом", – розповів Insider раніше Хан, але заявив, що підозрює, що травма пов'язана з пристроєм марихуани, який пацієнт придбав декількома місяцями раніше.

Професор Бірмінгемського університету довів шкідливість вейпів

До цього часу жодних офіційних дослідів про шкоду парових цигарок на організм людини не було. Але нещодавно професор Бірмінгемського університету - Девід Тіккет - запевнив усіх, що це шкідливо. Виявляється, конденсат пари руйнує важливі імунні клітини в легенях. І таким чином ризик запалення стає дуже високим.

Професор Бірмінгемського університету довів шкідливість вейпів

Пацієнт мав проблеми з диханням, але вже одужує після операції з видалення пухиря і вивільнення лишнього повітря з легень, що дозволить їм нормально розширюватися.

Читайте також:

У США вже шоста людина загинула від загадкової хвороби легень, спричиненої вейпінгом

Хан вважає, що це буде першим із багатьох пов'язаних з вейпінгом випадків, з якими він стикнувся.

"Ситуація на межі кризи громадського здоров'я. Коли я вже бачу цих людей, це означає, що вони потребують операції. Це досить серйозно", – сказав він.

Дослідники, що вивчають пов’язані із вейпінгом захворювання, виявили закономірність

Група дослідників, що розглядала понад 30 випадків пошкоджень, пов’язаних із вейпінгом, виявила, що багато пацієнтів мали подібні ураження легенів, зокрема запалення, пошкодження альвеол (або повітряних мішечків легенів) та частинки жиру в тканинах легенів, відомої як ліпоїдна пневмонія.

легені_2
The Insider За даними дослідників, зфображення легенів уражених вейпінгом мають схожість. The New England Journal of Medicine © 2019

Деякі з пошкоджень можуть бути пов’язані з вдиханням різновидів масла, що входять до складу "e-соку", – речовини, яка випаровується та несе нікотин або тетрагідроканабінол (ТГК) у легені.

Молодий пацієнт, легені якого зображені на знімку міг померти від сильного запалення та респіраторних ускладнень, ймовірно спричинених вейпінгом.

легеі_3
The Insider Це зображення показує, – як запалення (білі тіні) прогресувало та обволікало легені протягом п'яти днів у пацієнта в лікарні. Фото надане NYU Winthrop.

Лікарі виявили запалення, що швидко поширилося легенями 18-річного пацієнта в NYU Winthrop у Мінеолі, Лонг-Айленд, Нью Йорк. Воно, на їхню думку, воно пов’язане з вейпінгом.

Мелоді Пірзада, головний легеневий педіатр лікарні, повідомила, що спочатку пацієнта госпіталізували з болями у грудях, лихоманкою та кашлем. У нього виявили гострі респіраторні проблеми та рідину в легенях.

Читайте також:

Дослідники на експерименті показали, що безпечніше – куріння чи вейпінг

"Цей пацієнт переживав сильний біль, і його потрібно було під’єднати до життєзабезпечення. Завдяки гарній роботі нашої команди відділу інтенсивної терапії, нам вдалося врятувати його. Але як тільки ви сягнете цієї межі, вірогідність смерті зростає до 70%", – сказала вона.

Наступне зображення пошкодженої легені підлітка-вейпера вірусно поширилося інтернетом, хоча можуть бути й інші пояснення цим пошкодженням.

легені_4
The Insider 18-річний хлопець став відомим після опублікування зображень своєї стиснутої, поцяткованої легені у Twitter. За його словами, це спричинив вейпінг. Ченс Аммірата Twitter.

Ченс Аммірата, 18-річний колишній користувач вейпу, поділився світлиною своєї легені у соціальних мережах, стверджуючи, що частковий колапс та загадкові цятки були наслідком вейпінгу.

Важко довести, що пошкодження були спричинені вейпінгом. Це підкреслює невизначеність, яка все ще оточує не доведену епідемію.

Професор Роберт Тарран, який вивчає вейпінг в Інституті Марсіко Лунг, Університет Північної Кароліни, розповів, що ушкодження Ченса Аммірата, можливо, не були спричинені вейпінгом, і сказав, що "дуже складно" довести причинно-наслідковий зв’язок.

Читайте також:

Вейпінг не панацея. Вчені довели шкідливість електронних сигарет

Тарран пояснив, що спонтанний пневмоторакс виникає, коли пухирі або невеликі кишені повітря в легенях обриваються, внаслідок чого стається руйнуються легені. Це явище особливо поширене серед високих худорлявих чоловіків, хоча лікарі не знають чому.

Тим не менш, відсутність визначеності щодо того, що спричинило таке захворювання, не означає, що вейпінг є безпечним.

"Немає сумнівів, що вейпінг щось робить з людьми, але незрозуміло, що саме", – сказав Тарран.

Фотографіями, які виклав Аммірата, поділилося понад 41,000 людей у ​​Twitter, а петиція, яку він розпочав, щоб зупинити вейпінг, отримала понад 4 000 підписів у Інтернеті.

Влада Сан-Франциско першою у США хоче відмовитися від продажу вейпів

Чиновники пропонують заборонити їх, поки Державне управління продовольства і медикаментів не завершить аналіз впливу вейпів на здоров'я населення. Все, аби зменшити популярність електронних цигарок серед підлітків. За даними державного опитування, кожен 5 учень американської старшої школи користувався вейпами.

Влада Сан-Франциско першою у США хоче відмовитися від продажу вейпів

Побачили помилку — Ctrl+Enter

Наступна публікація

Залиште свій коментар

Залиште свій коментар

Новини по темі

Росія ініціювала засідання Радбезу ООН щодо дотримання Україною Мінських угод.

Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй проведе засідання щодо України о 22.00 за київським часом.

Студенту з Мінська погрожують через те, що він замовив чай на білоруській мові.

Мінчанин Арамаіс Міракян замовив в місцевому кафе чай. Касирці не сподобалося, що замовлення він зробив на білоруській мові. Студент написав про це в Facebook, після чого розгорівся гучний скандал — дійшло навіть до погроз фізичної розправи.

1

«Мінськ неможливий!» Литва відреагувала на атаку терористів на Донбасі.

Глава МВС країни висловив глибоку стурбованість загостренням ситуації в Україні

1 2

Бундестаг погрожує Росії покаранням за воєнні злочини і нову хвилю біженців.

Голова зовнішньополітичного комітету Бундестагу Норберт Реттген закликав накласти санкції на Москву, якщо вона не припинить авіанальоти в сирійській провінції Ідліб. «Якщо злочини триватимуть, проти Росії слід запровадити санкції», – заявив ...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie