Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Астрономи зафіксували сліди водяної пари в атмосфері великої екзопланети.

Планета здійснює оберт навколо зірки за 47,5 годин.

Міжнародна група астрономів виявила сліди водяної пари в атмосфері екзоапланети TOI-674b. Вона належить до класу супер-нептунів і здійснює оберт навколо своєї зірки за 47,5 годин, повідомляє Science alert.

Зазначається, що такий короткий орбітальний період є незвичайним для подібних екзопланет. За роки спостережень дослідникам вдалося знайти досить невелику кількість газових гігантів середніх розмірів, які здійснюють оберт навколо своєї зірки менше, ніж за день. Це спричинило появу того, що астрономи називають «пустелею» неймовірно гарячих планет проміжної маси.

Читайте також: Астрономи виявили супутник екзопланети, який набагато більший за Землю

Чому так стається, залишається загадкою. Дослідникам відомо про багато планет розмірами з Землю, які обертаються дуже швидко навколо своїх зірок. Відомо і про існування гарячих юпітерів з орбітальними періодами, що вимірюються годинами.

Щось у розмірі та складі гарячих нептунів робить їх менш ймовірними кандидатами на виявлення так близько до зірки. В окремих випадках, коли вони наближаються до своїх світил, вони не затримуються близько досить довго, щоб їх можна було виявити.

У ході нового дослідження вчені помітили ще одну незвичайну деталь у TOI-674 b, яка може пролити світло на те, чому вона така особлива. В атмосфері планети знайдено свідчення існування води.

Вчені шукають воду на інших планетах з багатьох причин, не останньою з яких є те, що це може допомогти пролити світло на те, наскільки унікальною є Земля. Але визначення газів, які є в атмосфері планети, рівносильне отриманню її «свідоцтва про народження». Завдяки цьому можна зрозуміти, як, коли та де небесне тіло з'явилося.

Планети, що з'явилися далеко за межами точки, в якій випромінювання зірки може сублімувати лід у газ, мають набагато більше шансів на збереження води. Так, виявлення слідів води в атмосфері гарячого нептуна вказує на те, що він знаходиться далеко від місця свого народження.

Надалі вчені мають намір отримати більше даних про точну кількість води в атмосфері TOI 674b, а також отримати іншу інформацію, наприклад, про металевість планети.

Об'єкт знайшли лише рік тому за допомогою телескопа TESS. Але зібраних даних вже достатньо для того, щоб визнати планету цікавою та спрямувати на неї інші інструменти, наприклад, телескоп «Хаббл».

Об'єкт обертається навколо зірки класу М, маса якої дорівнює приблизно половині маси Сонця. Зірка не дуже яскрава, що дозволяє проводити спостереження за планетами, що обертаються навколо неї. Що важливіше, система знаходиться на відстані 150 світлових років від Землі, що за астрономічними мірками дуже мало.

Розуміння того, яким чином TOI-674 b опинилася так близько до своєї зірки, може допомогти вченим зрозуміти, як відбувається формування інших планетних систем, а також те, чи є наша власна система унікальною чи «нормою» для Всесвіту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Інституту астрономії Товариства Макса Планка виявили біля червоного карлика неподалік Сонця землеподібну планету, якій вдалося зберегти свою атмосферу. Вона допоможе вченим вивчати атмосфери інших світів.

Підготував/ла : Фаїна Вауліна
Новини по темі
Samsung розробляє складаний Z-подібний смартфон зі стилусом.

Samsung розробляє складаний Z-подібний смартфон зі стилусом.

Все більше даних вказує на те, що Samsung розглядає можливість випуску складаного смартфона з відмінним від існуючих моделей форм-фактором. В одному з нових патентів південнокорейської компанії описується апарат, що складається двічі, з вбудованим...

Finance.UA

Міжнародний день захисту персональних даних: фахівці з кібербезпеки дали поради щодо захисту від хакерів.

Міжнародний день захисту персональних даних: фахівці з кібербезпеки дали поради щодо захисту від хакерів.

У компанії ESET рекомендують використовувати надійні паролі для захисту облікових записів, не відкривати підозрілі посилання в пошті і соцмережах, своєчасно оновлювати операційну систему і дотримуватися інших правил кібергігієни.

УНІАН

Понад 10 тонн гуманітарного вантажу: до Станиці Луганської доправили допомогу з Латвії.

Понад 10 тонн гуманітарного вантажу: до Станиці Луганської доправили допомогу з Латвії.

Понад 10 тонн вантажу. До Станиці Луганської доправили гуманітарну допомогу з Латвії. Це вже 25-й вантаж для жителів прифронтової зони. У пакунках - одяг, взуття та речі першої потреби, які невдовзі отримають малозабезпечені жителі громади. Дивіть...

Суд переніс розгляд апеляції на запобіжний захід Порошенку: які причини та як відреагували активісти.

Суд переніс розгляд апеляції на запобіжний захід Порошенку: які причини та як відреагували активісти.

Запобіжний захід Петру Порошенку Апеляційний суд переглядатиме 11 лютого. Дату засідання перенесли, бо не отримали матеріалів справи з Печерського райсуду Києва. Скаргу до Апеляційного суду подавали і адвокати і прокурори. Перші наполягали, що зап...

Випробували  «NLAW» : британські ПТРК випробували на Яворівському полігоні.

Випробували «NLAW» : британські ПТРК випробували на Яворівському полігоні.

Після отримання військової допомоги від США та Великої Британії одразу почалася підготовка інструкторами наших бійців для використання переносних протитанкових та зенітних комплексів. Отримана техніка, кажуть наші військові, досить проста у керува...

1 1

Чому розбився навчальний Ан-26: справу катастрофи літака розглядатиме суддівська трійка.

Чому розбився навчальний Ан-26: справу катастрофи літака розглядатиме суддівська трійка.

Справу авіатрощі АН-26 із курсантами військового авіаційного інституту під Харковом розглядатиме суддівська трійка. Про це просив захисник одного з підозрюваних. Сьогодні у Чугуївському суді мало відбутися підготовче засідання з приводу цієї катас...

Вторгнення РФ та вступ до НАТО: про що іноземні ЗМІ запитували Зеленського.

Вторгнення РФ та вступ до НАТО: про що іноземні ЗМІ запитували Зеленського.

Коли Президент каже, що хтось там десь, натякаючи на керівництво НАТО, США , Британії, нагнітає - то я сумніваюсь, розуміючи, які розвідувальні можливості мають ті ж ЦРУ. Їхні супутники, їхні аналітики - все це зараз працює на виявлення й оцінку з...

Розтрощені квартири та загибель жінки: наслідки вибуху в житловому будинку Запоріжжя.

Розтрощені квартири та загибель жінки: наслідки вибуху в житловому будинку Запоріжжя.

Одна загибла людина, розтрощені квартири та загроза нового обвалу. Такі наслідки вибуху в житловому будинку Запоріжжя. Прогриміло під ранок п'ятниці. Мешканців евакуювали та надали тимчасові притулки. Дивіться онлайн новини України і світу, ток-шо...