Печерський райсуд Києва зняв арешт з рахунків компаній Януковича-молодшого

ТСН 1
Печерський райсуд Києва зняв арешт з рахунків компаній Януковича-молодшого

Слідчі не довели, що кошти на цих рахунках є предметом злочинної діяльності, йдеться у рішенні суду.

З рахунків компаній, пов'язаний із з сином екс-президента України Віктора Януковича Олександром, зняли арешт.

Відповідні рішення Печерський районний суд Києва ухвалив у лютому, повідомляє Українська правда.

Рахунки компаній були заарештовані у 2015 та 2016 роках у справі про заволодіння державними коштами через регіональні відділення "Укрзалізниці". За версією слідства, ці рахунки були створені для легалізації коштів, які перебувають у збанкрутілому "Всеукраїнському банку розвитку" Олександра Януковича.

Читайте також: Більше десятка рахунків компаній Януковича-молодшого заблокували

У розслідуванні фігурували 12 компаній, оформлених на службовців банку Януковича-молодшого. Суд скасував арешт рахунків дев'яти з них.

Підставою для скасування арешту стало те, що підозр у кримінальній справі досі не оголошено, а "слідчим не доведено, що кошти на вказаних рахунках є предметом злочинної діяльності".

Згідно з попередніми судовими рішеннями, на рахунки вищезгаданих компаній ймовірні фігуранти злочину перерахували загалом майже 550 мільйонів гривень та понад 27 мільйонів доларів США.

Читайте також: Рахунки Януковича-молодшого залишились під арештом

Нагадаємо, НБУ визнав "Всеукраїнський банк розвитку" неплатоспроможним 27 листопада 2014-го. Регулятор тоді пояснив, що так вчинив "з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів цього банку". У січні 2016 року Вищий адміністративний суд України підтвердив законність цього рішення. 15 листопада 2017 року Печерський районний суд Києва не задовольнив позовні вимоги Януковича-молодшого до НБУ щодо відшкодування збитків у розмірі 1,6 млрд грн, тому він вирішив судитися проти Нацбанку у міжнародних судах