В «ОПОРІ» прокоментували достроковий розпуск ЦВК

Сьогодні Верховна Рада звільнила усіх чинних членів Центральної виборчої комісії.

Громадянська мережа "ОПОРА" заявила про те, що практика політично вмотивованої ротації членів Центральної виборчої комісії порушує міжнародні стандарти у сфері адміністрування виборів та суперечить положенням національного законодавства щодо семирічного терміну повноважень членів ЦВК. Про це йдеться на сайті мережі.

У зв'язку із ухваленням Верховною Радою рішення щодо розпуску ЦВК, "ОПОРА" вимагає від президента, парламенту, фракцій та груп депутатів: забезпечити прозорий та інклюзивний процес подання президенту та врахування у поданні пропозицій кандидатів від фракцій та груп; гарантувати врахування пропозицій усіх без винятку фракцій та груп у новому складі ЦВК на засадах абсолютної або пропорційної рівності; публічно взяти зобов'язання щодо вдосконалення законодавства про ЦВК, зокрема в частині призначення та припинення повноважень.

Зазначається також, що необхідно скасувати положення закону про можливість дострокового припинення повноважень усього складу ЦВК, забезпечити належну деталізацію консультацій між президентом та парламентом щодо кандидатур на посади членів, гарантувати на законодавчому рівні врахування пропозицій усіх фракцій та груп. Важливо врегулювати особливості припинення повноважень членів комісії у разі завершення терміну їхніх повноважень.

В організації зауважують, що у разі подальшої бездіяльності парламенту та президента щодо удосконалення законодавства про ЦВК, можуть статися нові політичні відставки її членів. Це неприпустимо з точки зору дотримання справжньої незалежності Центрвиборчкому, заявили в "ОПОРІ".

Напередодні голосування "ОПОРА" заявляла про відсутність переконливих підстав для застосування президентом та парламентом статті 31-1 закону "Про Центральну виборчу комісію", яка передбачає можливість дострокового припинення повноважень усього складу ЦВК. Вказувалося, що претензії до діяльності комісії не містять безпосередніх доказів порушення попереднім складом ЦВК виборчих прав українців.

Читайте також: Хто проголосував за відставку ЦВК: список

Верховна Рада 13 вересня ухвалила постанову за поданням президента Володимира Зеленського "Про дострокове припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії".

Фракція президентської партії "Слуга народу" вже має список із 35 потенційних кандидатів на посади членів Центральної виборчої комісії.

У вересні 2018 року Верховна Рада внесла зміни до законодавства, збільшивши кількісний склад Центральної виборчої комісії з 15 до 17 членів. Після цього парламент призначив 14 нових членів ЦВК, які мали працювати до 2025 року. Всі фракції та групи Верховної Ради VIII скликання делегували своїх представників, за винятком "Опозиційного блоку". До звільнення ЦВК складалась із 16 членів, одне місце залишалося вакантним.

Новини по темі

Бій на Луганщині. Комітет ВР з нацбезпеки закрив своє засідання для ЗМІ

Як пояснила заступниця голови відомства Мар'яна Безугла, закритий режим пов'язаний з тим, що це засідання «дещо специфічне».

1

Держдеп США засудив агресію РФ на Донбасі і підтримав прагнення України до миру.

Державний департамент США засуджує дії російських окупантів на Донбасі, які розходяться з узятими нею зобов'язаннями в межах Мінських угод.

1

Комітет Ради з нацбезпеки та оборони в закритому режимі заслуховує звіти щодо загострення на Донбасі, - «слуга народу» Безугла.

Народна депутатка від фракції "Слуга народу" Мар'яна Безугла заявила, що засідання Комітету з питань національної безпеки і оборони вирішили закрити через заслуховування звіту про загострення на Донбасі.

1

Рада провалила чергові 166 поправок до ринку землі: подробиці.

Парламенту залишилося розглянути ще 3369 поправок до земельного законопроекту

1

Українські олігархи борються за вплив на Зеленського – FT.

Рінат Ахметов рветься ближче до Зеленському, послаблюючи суперника – Ігоря Коломойського.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie