Зеленський затвердив Положення про Центр протидії дезінформації.

Центр протидії дезінформації підпорядкований Раді національної безпеки і оборони України.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким затвердив Положення про Центр протидії дезінформації .

"Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 187/2021 "Питання Центру протидії дезінформації", яким затвердив Положення про ЦПД", - повідомляє ОП.

Відповідно до Положення, Центр протидії дезінформації підпорядкований Раді національної безпеки і оборони України. Загальний напрямок і координацію його діяльності здійснює секретар РНБО.

Гранична чисельність працівників Центру становить 52 людини. Кабінет Міністрів повинен у двотижневий термін визначити умови оплати їх праці.

Центр протидії дезінформації очолює керівник, якого призначає і звільняє з посади Президент України за поданням секретаря РНБО. "ЦПД забезпечує протидію як наявним, так і прогнозованим загрозам нацбезпеки і національним інтересам в інформаційній сфері, виявлення і протидіє дезінформації, пропаганди, деструктивним інформаційним впливам і кампаніям, а також запобігати спробам маніпулювання громадською думкою. Центр повинен проводити аналіз і моніторинг подій і явищ в інформаційному просторі, стану інформаційної безпеки і присутності України у світовому інформаційному просторі", - інформують в ОП.

Крім цього, ЦПД виявляти і вивчати поточні та прогнозовані загрози інформаційній безпеці України, чинники, що впливають на їх формування, а також прогнозувати наслідки для національних інтересів.

Центр буде забезпечувати РНБО інформаційно-аналітичними матеріалами з інформаційної безпеки України. Також зазначається, що Центр буде брати участь в розробці і реалізації Стратегії інформаційної безпеки, здійсненні аналізу стану реалізації, зокрема з питань протидії дезінформації.

"ЦПД може отримувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, правоохоронних і розвідувальних органів, прокуратури, органів місцевого самоврядування, підприємств і організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, статистичні дані, інформацію, довідкові матеріали і т.д.", - додають в офісі глави держави.

Читайте також: СБУ в двох містах викрила "ботоферми", які поширювали фейки перед місцевими виборами

Як повідомлялося, Центр протидії дезінформації отримає доступ до засекречених даних. Центр очолила Поліна Лисенко .

Про те, як забезпечити інформаційну безпеку країни, але не створити «Міністерство правди», читайте в статті Ігоря Попова "Інформаційні війни. Запобіжні заходи" .

Підготував/ла : Оксана Лебедина

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
У Мінфіні готові до затримки траншу від МВФ

У Мінфіні готові до затримки траншу від МВФ

У Міністерстві фінансів України очікують надходження траншів за програмою Міжнародного валютного фонду, однак можуть пройти період пікових виплат за держборгом і без кредиту.

Finance.UA

Путин попался на уловку Байдена, Теории заговора

Путин попался на уловку Байдена, Теории заговора

После встречи Джо Байдена и Владимира Путина в Женеве не стоит ожидать, что российский глава вдруг изменится. Потому 16 июня мы, скорее всего, стали свидетелями начала гибридной холодной войны. Читати на сайті:

Змін в позиції Путіна не буде, – Огризко про наслідки зустрічі у Женеві.

Змін в позиції Путіна не буде, – Огризко про наслідки зустрічі у Женеві.

США неформально вже беруть участь в усіх ключових моментах мирного процесу щодо Донбасу. Проте питання в тому, що буде, якщо Володимир Путін не змінить свою позицію після саміту в Женеві. Читати на сайті:

1

Трагедія на Рівненщині: Колесо від вантажівки вбило пішохода.

Трагедія на Рівненщині: Колесо від вантажівки вбило пішохода.

Колесо від вантажівки вбило пішохода на Рівненщині. Місцевий мешканець ішов тротуаром, вздовж дороги. У цей час їхав лісовоз, завантажений деревиною. У русі в нього розгерметизувалося колесо і на швидкості полетіло у чоловіка. Потерпілому відірвал...

РНБО ввела санкції проти Фірташа і Фукса, Про головне, 18 червня 2021.

РНБО ввела санкції проти Фірташа і Фукса, Про головне, 18 червня 2021.

У випуску "Про головне" за 18 червня – Рада нацбезпеки і оборони ввела санкції проти Дмитра Фірташа та Павла Фукса; "Нафтогаз" збільшив місячний тариф газу у понад 4 рази; ОАСК зупинив припис НАЗК про звільнення Вітренка з "Нафтогазу". Читати на с...

Санкції проти Фірташа та Фукса: засідання РНБО / включення з брифінгу Данілова.

Санкції проти Фірташа та Фукса: засідання РНБО / включення з брифінгу Данілова.

Олігархи Дмитро Фірташ та Павло Фукс відтепер під санкціями Ради нацбезпеки і оборони. Про це за результатами засідання РНБО заявив секретар Олексій Данілов. Крім того, у санкційний список потрапили фізичні та юридичні особи, причетні до розробки ...

Фаршировані перці Кива та Тищенко - страва тижня

Фаршировані перці Кива та Тищенко - страва тижня

Вушні бірки від "Львівелектротрансу" для Ірини Подоляк з "Самопомочі". Нардепа Ярослава Рущишина "варимо" до готовності. Начинюємо перці скандальними заявами "слуг народу" Потураєва та Третьякової. "На ножах" - смачний авторський проект на телекан...