Байден повинен допомогти Зеленському почати розслідування проти Коломойського, – The Washington Post.

Адміністрація обраного президента США Джо Байдена повинна зробити кілька кроків, щоб допомогти Україні відновити розслідування можливої корупції бізнесменів Ігоря Коломойського і Дмитра Фірташа.

Одним із таких кроків може стати підготовка санкцій проти суддів Конституційного Суду, які є "ініціаторами скандальних рішень". Про це в редакційній колонці пише The Washington Post.

"Закон Магнітського передбачає заборону на отримання віз і заморожування активів в таких випадках. Міністерство юстиції Байдена також могло б допомогти відновити зусилля, спрямовані на розслідування кримінальних справ про корупцію проти ключових українських бізнесменів, зокрема й Фірташа та Коломойського, які брали участь у блокуванні реформ і просуванні російських інтересів в Україні", – йдеться в публікації.

Редакційна колегія американської газети зазначає, що свого часу Байден наполегливо підштовхував попередній український уряд до боротьби з корупцією, а також підтримав допомогу з боку США, коли Україна чинила опір захопленню Криму Росією і вторгнення в дві інші області.

"Президент Володимир Зеленський потребує підтримки Байдена, як ніколи раніше. Колишній комедійний актор, обраний главою держави, під час передвиборчої кампанії обіцяв подолати корупцію в Україні. Однак Зеленський недавно переконався, що боротьбі з корупцією неабияк перешкоджає Конституційний Суд України, який із серпня виніс кілька постанов, які обмежують ключові антикорупційні реформи, включаючи скасування електронного декларування доходів", – відзначається в матеріалі.

"На думку українських експертів, вони також діяли під впливом українських бізнесменів, які прагнули зберегти "старий корупційний порядок" в Україні. Зеленський і сам припустився кількох помилок – це стосується тиску на керівника Національного банку України, щоб той подав у відставку. Тим часом МВФ і ЄС погрожують позбавити Київ вкрай необхідної фінансової допомоги через "антикорупційний регрес", – резюмували в The Washington Post.

Як повідомляв OBOZREVATEL :

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Про гідність

Про гідність

Ми маємо величезний потенціал не лише для прискорених темпів розвитку, але й для регіонального лідерства. Тут і зараз. Але треба багато чого зробити

Обозреватель

До реєстру корупціонерів за рік внесли понад 5 тисяч осіб.

До реєстру корупціонерів за рік внесли понад 5 тисяч осіб.

До Реєстру корупціонерів за 2020 рік внесли 5 131 особи. При цьому до кримінальної відповідальності притягнули менше 1 000. Про це повідомляє прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції. Агентство інформує, що в 2020 році пра...

Народна Правда

Про головне за 15:00: Вибух на ринку в Багдаді

Про головне за 15:00: Вибух на ринку в Багдаді

У випуску "Про головне" за 21 січня станом на 15:00 – у столиці Іраку, Багдаді, смертники привели в дію вибухові пристрої на торговому ринку. Загинули вже 28 людей, але кількість жертв зростає. Понад 70 – поранені. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Fac...

#політикаUA 21.01.2021 Тарас Чорновіл

#політикаUA 21.01.2021 Тарас Чорновіл

Тарас Чорновіл, політичний експерт Тема: Міжнародна політика

Акценти тижня 21.01.2021

Акценти тижня 21.01.2021

Євген Магда, директор Інституту світової політики

Засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування 21.

Засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування 21.

Засідання Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування у режимі відеоконференції

Брифінг 21.01.2021 Олександр Завітневич

Брифінг 21.01.2021 Олександр Завітневич

Брифінг народного депутата України Олександра Завітневича та Генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Юрія Гусєва

#політикаUA 21.01.2021 Леся Василенко

#політикаUA 21.01.2021 Леся Василенко

Леся Василенко, народний депутат України Тема: Політична ситуація. Пріоритети роботи парламенту

1 1