З'ясувалися небезпечні наслідки зараження коронавірусом.

У деяких пацієнтів, які перехворіли коронавірусом, функція легенів може знизитися на 20-30 відсотків.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Водночас ті, хто видужали, стають несприйнятливими до нового зараження СOVID-19, оскільки отримують до нього імунітет. До такого висновку дійшли вчені з Гонконгу, передає Deutsche Welle.

Зазначається, що новий вірус зазвичай вражає нижні дихальні шляхи, а у більшості інфікованих спостерігається сухий кашель, задишка або пневмонія. Та китайські дослідники давно з'ясували, що до основних наслідків цього захворювання входить пошкодження легенів.

Вважається, що повторні випадки зараження СOVID-19 серед колишніх пацієнтів вкрай малоймовірні
Вважається, що повторні випадки зараження СOVID-19 серед колишніх пацієнтів вкрай малоймовірні

"У деяких пацієнтів після одужання функція легенів може знизитися на 20-30 відсотків. Ще серед наслідків можливий фіброз легенів", – заявив лікар Оуен Цанг Так-інь.

За його словами, з часом рубцева тканина може привести до руйнування частини легенів і викликати утруднене потрапляння кисню в кров. Так, колишній пацієнт може відчувати ознаки гіпоксемії у вигляді задишки під час фізичних навантажень. А легеневий фіброз може проявитися пізніше або ж навіть вилікуваний у випадку своєчасного медичного втручання.

Медики зазначають, що імунна система хворих реагувала на патоген і продукувала необхідні антитіла. Тому вважається, що повторні випадки зараження СOVID-19 серед колишніх пацієнтів вкрай малоймовірні.

Зокрема, фахівці стверджує, що у перехворілих захворювання проходило в легкій або середній формі, або ж тому, що вони отримали якісну медичну допомогу.

Як повідомляв OBOZREVATEL, лікарка-пульмонолог, терапевтиня першої категорії Яна Умовіст зазначила, що якщо вірус COVID-19 потрапляє в тканину легенів, він безперешкодно розмножується і порушує життєдіяльність клітин легеневої тканини.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Новини по темі

Вчені знайшли спосіб знищити коронавірус за 48 годин.

Дослідження провели поки тільки в пробірці

4 1

Скільки коронавірус зберігається на використаних масках: вчені дали відповідь.

Стала відома тривалість життя COVID-19 на різних поверхнях

5 2

Масово шукали в Google: визначено новий симптом коронавірусу.

Він був поширений в Іспанії та Італії

4 2

Коронавірус передається при розмові: вчені попередили про небезпеку.

Деякі люди є "суперрозповсюджувачами"

3 3

Скільки коронавірус живе на волоссі: вчені дали відповідь.

Захистом можуть виступати природні жири на шкірі голови

5 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie