За три роки на збільшення капіталу держбанків було витрачено 9% ВВП України.

Держава систематично фінансово підтримує держбанки, щоб нівелювати їх збитки і проблемні кредити.

Постійні збитки і проблемні кредити держбанків змушують уряд систематично збільшувати їх капітал. Як правило, випускаючи нові боргові зобов'язання. Про це в своїй статті для ZN.UA пишуть Артур Федорчук та Сергій Следзь, редактор мікроекономіки та бізнесу ZN.UA.

За 2014-2017 рр. на збільшення капіталу держбанків було витрачено 9 млрд дол. (еквівалент 9% ВВП України за мірками тих років). Для порівняння, на охорону здоров'я та освіту з бюджетів усіх рівнів щорічно сумарно витрачалося по 9% ВВП.

«За рахунок коштів, витрачених на держбанки, можна було б рік утримувати всю медицину і освіту або ж довгостроково наростити їх фінансування мінімум на 20%! При цьому державні банки ще й є головними одержувачами рефінансування НБУ », - пишуть автори.

Існують і інші форми підтримки урядом держбанків. Наприклад, з метою підтримки валютних нормативів в капітал держбанків в великих обсягах внесені індексовані облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). Одночасно була прийнята норма, що трактує їх як валютні активи.

«За даними НБУ, сьогодні 84% ОВДП у власності вітчизняних банків знаходяться в портфелях саме державних банків. Відзначимо, що з майже 400 млрд грн ОВДП в держбанках понад половини - це капітальні ОВДП, тобто внесені державою для капіталізації банків », - йдеться в статті.

Читайте також: Нормативи Нацбанку порушили 12 банків

Детальніше читайте в статті ZN.UA від Артура Федорчука та Сергія Следзя, редактора мікроекономіки та бізнесу ZN.UA - «Тягар держбанків».

Підготував/ла : Елена Середа

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку

Новини по темі

«Укрзалізниця» до кінця року поверне 60 тисяч залізничників на повний робочий тиждень.

Акціонерна компанія "Укрзалізниця" планує до кінця року повернути на п'ятиденний робочий тиждень майже 60 000 залізничників, які знаходяться на "чотириденці".

NASA вперше оцінило свій вплив на економіку США

Національне аерокосмічне агентство США (NASA) за 2019 фіскальний рік принесло понад 64,3 мільярда доларів доходу американській економіці та забезпечило понад 312 тисяч робочих місць для американців.

1

В НБУ показали, яким буде курс долара після вихідних.

Гривня девальвує

1 1

Китайські інвестори «Мотор Січі» закликали ВРУ створити слідчу комісію у справі про блокування їм доступу до підприємства.

Китайські інвестори авіабудівного АТ "Мотор Січ", звернулися до депутатів Верховної Ради з офіційним листом, в якому міститься прохання створити тимчасову слідчу комісію і припинити державне рейдерство, яке проявляється в протизаконному блокуванні...

1

Зеленський під час візиту на Закарпаття попросив Кабмін приділити особливу увагу малим виноробним виробництвам.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до уряду з проханням приділити особливу увагу малим виробництвам у галузі виноградарства та виноробства.

1

В Украине обещают масштабную индексацию пенсий: кому и сколько добавят.

Индексация пенсий будет проведена с 1 марта 2021 года.

1 1

Данилюк став головою наглядової ради Нацдепозитарію.

Членом наглядової ради НДУ Данилюк став 10 серпня.

1

Білоруси їдуть працювати у Польщу: чи вистачить роботи українським трудовим мігрантам.

Роботу у Польщі частіше стали шукати білоруси. Це переважно менеджери середньої ланки, які хочуть працювати за фахом, свідчать дані компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal."Якщо ситуація в Білорусі складатиметься катастрофічно, мож...

1 1

Чому очікують закон про податкову амністію

Народні депутати очікують реєстрацію законопроекту про податкову амністію від президента Володимира Зеленського."З дня на день чекаємо законопроект про податкову амністію від президента. Цілі зрозумілі. Завдання визначені. Текст узгоджений", - зая...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie