"Після того, як окупант залишить нашу землю".

1

Міністр закордонних справ вважає, що "в ідеалі" це може статися 2020 року.

Місцеві вибори на непідконтрольних територіях Донбасу відбудуться після того, як "окупант залишить територію України".

Про це в ефірі телеканалу "Інтер" 13 вересня повідомив міністр закордонних справ Вадим Пристайко.

За словами глави МЗС, вибори в ОРДЛО відбудуться лише тоді, коли російські найманці покинуть територію і там буде безпечно.

Читайте також:

Зеленський назвав умови для проведення виборів в ОРДЛО

"Наша задача з вами, щоб ці вибори відбулись так, як вони мають відбутися. Якщо ми зможемо зробити до 2020 року, щоб окупант пішов з нашої землі, це і буде той ідеал, про який я сьогодні казав. Наше з вами завдання зробити так, щоб цей час наблизився", - заявив він.

Пристайко також додав, що на виборчих дільницях має бути насамперед безпечно, щоб "люди чесно могли зробити свій вибір, хто має представляти їх в місцевих громадах".

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що влада хотіла б провести місцеві вибори на всій території України, включно з окупованою частиною Донецької і Луганської областей. "У них ["ЛНР" і "ДНР"] вже було двоє виборів — фейкових, їх результатів ми не визнаємо. Зараз ми пропонуємо провести одночасно вибори по всій території, включаючи окуповану. Подивимося, чи спрацює це, по часу виключно", — серед іншого сказав глава МЗС.

Вибори на окупованій частині Донбасу можуть бути лише за українським законодавством - Зеленський

Про це заявив президент Володимир Зеленський після спільного брифінгу з президенткою Естонії. Він нагадав, що вибори на Донбасі прописані в мінських угодах і, зокрема про це, він збирається говорити у "нормандському форматі".

Вибори на окупованій частині Донбасу можуть бути лише за українським законодавством - Зеленський