Європа вже страждає від наслідків зміни клімату — The Guardian.

З 2014 року в Європі спостерігається серія посухи, яка є найбільшою за останні дві тисячі років.

Проблема зміни клімату стає дедалі серйознішою. Серія сильної посухи у Європі з 2014 року є найкритичнішою за понад дві тисячі років, пише британська газета The Guardian.

Дослідження проаналізувало кільця дерев починаючи з часів Римської імперії. Вчені заявили, що глобальне потепління є найбільш вірогідною причиною недавнього зростання екстремальної спеки.

Теплові хвилі мали руйнівні наслідки, вважають дослідники, спричиняючи тисячі випадків ранньої смерті, знищуючи врожаї та провокуючи лісові пожежі. Низький рівень води у річках зупинив деякі транспортні перевезення і вплинув на охолодження атомних електростанцій. Вчені з питань зміни клімату прогнозують в майбутньому більш екстремальні наслідки спеки і посухи.

Дослідження також виявило поступове зростання «сухості» літнього клімату в Центральній Європі протягом останніх двох тисячоліть. Вчені виключили вулканічну активність та сонячні цикли як причини такої довготривалої тенденції. Вони вважають, що на це можуть впливати незначні зміни в орбіті Землі.

"Ми всі знаємо про надзвичайно спекотне і посушливе літо, яке було у нас протягом останніх років. Наші результати показують, що ми переживаємо дійсно критичні наслідки зміни клімату. Серія посухи була фактично безпрецедентною за останні дві тисячі років", - сказав професор Ульф Бюнтген з Кембриджського університету, який керував дослідженням.

Вчені враховували дані до 2018 року, але в 2019 і 2020 роках у Європі також було дуже спекотне літо. Вчені заявили, що модифікації в циркуляції повітря над континентом спричинили посуху, і зміна клімату, ймовірно, була основною причиною цього.

"Загострення проблеми зміни клімату означає, що екстремальні кліматичні умови будуть ставати все більш поширеним явищем, що може принести руйнівні наслідки для сільського господарства, екосистем та суспільства в цілому", - сказав Бюнтген.

Професор Мріслав Трнка із дослідницького центру CzechGlobe, який був частиною дослідницької групи, сказав, що різке збільшення рівня посухи є особливо тривожним для сільського господарства та лісів.

"Безпрецедентна загибель лісів у більшій частині Центральної Європи яскраво демонструє результати нашого дослідження", - сказав він.

Доктор Фрідеріке Отто з Оксфордського університету заявив, що відсутність історичних даних часто заважає чітко визначити рушій спостережуваних подій, тому наразі існує відкритий простір для досліджень.

"Це підтверджує з довгострокової точки зору, що поширеність критичних температурних явищ, що спостерігаються в Європі влітку, явно пояснюється спричиненою діяльністю людини зміною клімату", - зазначає Фрідеріке Отто.

Дослідження, опубліковане в журналі Nature Geoscience, проаналізувало 27 тисяч кілець із 147 дубів. Для аналізу даних за минуле століття вчені використовували живі дуби, потім деревину старих будівель, таких як церкви. Для інформації про середні віки дослідники використовували дуб, який зберігся в річкових відкладах, а для римського періоду використовували залишки деревини, яка використовувалася для будівництва колодязів.

Попередні «дослідження-кліматичні реконструкції» за кільцями дерев використовували ширину та щільність деревини для визначення температури повітря в ті чи інші часи. Дослідження під керівництвом Бюнтгена використовувало вимірювання ізотопів вуглецю та кисню, щоб показати, скільки води було доступно для дерев, це дозволило отримати інформацію про посуху і показало, що висока частота останньої серії європейської посухи була фактично безпрецедентною, навіть у порівнянні з серйозними історичними посухами, подібно до тієї, яка сталася в епоху Ренесансу на початку 16 століття.

Зразки деревини надходили з Чехії та Баварії в Німеччині і можуть свідчити про стан кліматичних умов у центральній Європі. Саме висока температура була основною причиною недавньої посухи, яка спостерігалася по всій Європі.

Кліматична криза також пов'язана з екстремальною кількістю опадів узимку. Кількість опадів у Великій Британії 3 жовтня 2020 року була найвищою з 1891 року. Нове дослідження свідчить про те, що такі зміни відбуваються за рахунок глобального потепління. Дослідження британських учених також виявило, що кількість опадів буде і надалі неконтрольовано зростати, якщо не скоротиться кількість викидів вуглецю.

Читайте також: Танення льодовиків Арктики призведе до рекордних викидів вуглекислого газу - найгірший прогноз глобального потепління

Раніше вчені з Прінстонського університету заявили про те, що якщо глобальне потепління зупинити не вдасться, то тропічні регіони Землі стануть занадто спекотними для людей . І такі зміни відбудуться вже тоді, коли середньорічна температура підвищиться на 1,5 градуса Цельсія щодо нинішніх значень.

Підготував/ла : Анастасия Гурин

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

Вимагали рівноправності і посилення відповідальності за утиски сексменшин. "Марш рівності" у Києві зібрав до 7 тисяч учасників. Цю кількість повідомили організатори. Паралельно свою акцію провели й противники Маршу. Їх розділяли більше двох тисяч ...

8

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Рада суддів України спробувала заблокувати судову реформу. Вона не призначила своїх представників до Етичної ради та почала відверто шантажувати владу. Читати на сайті:

2 12

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Обійшли за результатами американську Лігу Плюща, Стенфорд, Кембридж та чимало інших. П'ятеро українських студентів-фізиків вибороли бронзу на міжнародній олімпіаді з теоретичної фізики. За одну добу вони розв'язали шість надскладних задач. З юними...

4 16

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

60 тисяч бляшанок має у колекції жителька Бельгії. Це коробки з-під солодощів, кави, а також різних неїстівних продуктів. Жінці-колекціонерці - 80 років. І вона - рекордсменка книги Гіннеса. Де зберігається унікальна колекція і чи збільшуватиметьс...

3 1

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Скіфський меч – акінак у золотому окладі, а ще прикраси та предмети побуту. У краєзнавчому музеї Кам’янки-Дніпровської на Запоріжжі відкрили унікальну експозицію. Усі речі представлені на виставці належали племенам, які заселяли південь України по...

7 2

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Друзі та подруги, вітаємо вас на восьмому випуску “Легко-шоу”! Сьогодні легко й весело говоримо про те, як Арсен Аваков розважається в Інстаграмі, чи розрізняє Михайло Поплавський факультет і факультатив та навіщо йому ТікТок, а ще – про вкрай ори...

2 47