За 30 років Земля втратила 75% загальної біомаси комах і почала втрачати птахів.

У 2019 вчені Німеччини виявили, що біомаса членистоногих в її лісах зменшилася на 40%, а луки втратили дві третини. У Великобританії чисельність метеликів скоротилася на 46%, а деякі їх види втратили 77% популяції. Про те, що відбувається в тропічних лісах, взагалі мало що відомо.

За комахами вже зникають птахи – популяція комахоїдних птахів Північної Америки зменшилася на 40%, а деякі види – на 70%. Якщо цей процес не вдасться зупинити, природа в тому вигляді, в якому ми її знаємо, не зможе функціонувати, попереджає британський біолог Дейв Гоулсон. У якийсь момент природні еко-системи посипляться одна за одною як кості доміно, пише HighTech Plus з посиланням на The Guardian.

Мало хто з жителів міст до кінця розуміє, наскільки важливу роль в природі відіграють комахи. Вони необхідні для запилення диких квітів і рослин, в тому числі сільськогосподарських культур, переробки екскрементів, листя і трупів, підтримки здоров'я грунтів, контролю за шкідниками та багато іншого. Для птахів, риб і жаб – це основне джерело їжі.

За останні 50 років через руйнування місця існування популяція комах вже зменшилася на 75% і продовжує скорочуватися. Біологи знаходять цьому докази постійно: в Північній Америці зникають метелики виду данаїда монарх, в Німеччині – лісові й лугові комахи, в Британії – джмелі і журчалки. Повсюдно знижується чисельність медоносних бджіл, розповідає The Guardian.

Комахи становлять основну масу відомих науці видів. Одні тільки мурахи перевершують людину за чисельністю мільйон до одного – тому вони вимирають непомітно. Але коли ланцюгова реакція докотиться до птахів і риб, буде вже пізно. Зникнення комах з харчового ланцюга стане катастрофою не тільки для диких тварин – 80% населення Землі, в основному жителі Африки, Азії, Океанії та Південної Америки, вживає їх в їжу.

Американський біолог Пол Ерлік , автор книги «Популяційна бомба», порівняв зникнення видів з поступовою втратою літаком заклепок. Втрату 10-ти або навіть 50-ти він ще може проігнорувати, але врешті-решт відбудеться катастрофа.

За оцінками ентомологічного товариства Крефельда (Німеччина), які ведуть підрахунок комах в країні, за 27 років, з 1989 по 2016, загальна біомаса комах скоротилася на 75%. В 2019 році інша група німецьких вчених опублікувала свою доповідь, згідно з якою ліси Німеччини втратили 40% біомаси членистоногих, а луки – дві третини.

У сільських регіонах Великобританії чисельність метеликів з 1967 по 2017 роки скоротилася на 46%. Деякі види, наприклад, перламутровки і хвостюшки, втратили 77%, незважаючи на спроби охорони середовища їх проживання.

З 1966 по 2013 приблизно на 40% скоротилася популяція комахоїдних птахів Північної Америки. А берегових ластівок, димчастих іглохвостих, дрімлюг і ластівок-косаток – більш ніж на 70% за останні 20 років. Аналогічні процеси відзначають в інших країнах, особливо там, де добре розвинена промисловість.

Гоулсон, професор біології в Університеті Сассекса, пропонує можливі шляхи вирішення цієї проблеми, поки не стало надто пізно. Наприклад, озеленення міст і припинення використання пестицидів, трансформацію харчової промисловості, введення заходів з охорони рідкісних видів комах і місць їх проживання на законодавчому рівні.

У програмі ООН, складеної в цьому році, йдеться про те, що третина світового океану і суші повинна бути до 2030 року захищена від руйнівного впливу людини. Серед інших цілей (а всього їх 21) – реформа систем планування щодо захисту видів, припинення субсидій на сільське господарство, якщо воно призводить до скорочення чисельності диких тварин, а також збільшення фондів заповідників мінімум на $200 млрд на рік.

Як ми писали, мільярдер хоче викупити 30% диких лісів планети, щоб захистити їх від втручання людини.

Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

Мінський формат зведеться до гри  «хто винний»  в тому, що немає ніякого просування.

Мінський формат зведеться до гри «хто винний» в тому, що немає ніякого просування.

● Міжнародна політика. Генасамблея ООН. ● Візит Зеленського до США Програма ПолітикаUA 24.09.2021 Гість студії: Руслан Осипенко, експерт з міжнародних питань, економіст Тема: Міжнародна політика #ТелеканалРада #ПолітикаUA #Осипенко

Чому громадським транспортом користуватися можна без обмежень, а в школі навчатися не можливо?.

Чому громадським транспортом користуватися можна без обмежень, а в школі навчатися не можливо?.

● COVID-19. Україна в "жовтій" зоні. ● Україна - ООН. Ключові акценти виступу Президанта. ● Чи готова Україна до опалювального сезону? Програма Парламент Сьогодні 24.09.2021 Гості студії: Дмитро Лубінець, народний депутат України Юрій Камельчук, н...

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

В России избран новый состав Думы. Он будет несколько отличаться от старого – одни бездельники и дармоеды уйдут из так называемого парламента, а другие, наоборот, придут – но суть от этого не изменится. Читати на сайті:

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

За даними Міністерства охорони здоров'я, Київ відповідає вже помаранчевому рівню епіднебезпеки. Водночас міська влада наразі не планує ще більше посилювати карантинні обмеження. Читати на сайті:

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Юні блогери-початківці, які спалюють прапори, а потім слізно вибачаються, нищать чуже майно без тіні сумніву, та п'яні майбутні прокурорки, які відмовляються платити за таксі – це все персонажі традиційної рубрики "Невменяшки" на стрімі "Без цензу...

Космічні польоти для чайників: як пройшла туристична подорож у космос, Science, 24 вересня 2021.

Космічні польоти для чайників: як пройшла туристична подорож у космос, Science, 24 вересня 2021.

Днями завершилась перша дійсно історична туристична подорож, у яку відправились 4 цивільні людини – дитячий лікар, професор геології, співробітник аерокосмічної корпорації та мільярдер Джаред Айзекман, який саме і спонсорував цю поїздку. 24 Канал ...