Чехам дозволили легально захищати себе зі зброєю в руках.

Сенат Чеської Республіки ухвалив конституційний закон про право на захист зі зброєю в руках. Ініціативу підтримали значно більше, ніж необхідні принаймні три п’ятих від числа сенаторів. Нижня Палата депутатів ухвалила цю зміну більш ніж конституційною більшістю в середині червня.

Таким чином, до чеської Хартії засадничих прав і свобод, яка поряд із власне Конституцією і низкою конституційних законів становить конституційний лад країни, вноситься право захищати себе й інших зі зброєю в руках, повідомляє Радіо Свобода.

«Право захищати своє життя чи життя іншої людини і зі зброєю в руках гарантується за умов, які визначає закон», – йдеться у тексті доповнення.

Далі закон скерують на підпис президенту Чехії. Цей крок радше символічний: закон конституційний і голова держави не має права ветувати його. Відтак, залежно від терміну підпису, зміна набуде чинності або з 1 серпня, або з 1 вересня.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, «у зв’язку зі значенням права на життя, що є найбільш засадничим правом, пропозиція вважає за справедливе й символічне підвищити це право на конституційний рівень».

Нині чинне чеське законодавство вже передбачає право на захист у випадку необхідної оборони. Зміна ж має на меті забезпечити, щоб таке право стало конституційним і не могло бути обмежене майбутніми законами.

Крім того, казали чеські політики, внесення права на захист зі зброєю в руках у конституційне законодавство, зміцнить позиції Чехії в переговорах про можливе подальше законодавство Євросоюзу щодо зброї.

Законопроект був розроблений на підставі петиції, яку підписали 102 тисячі осіб – не тільки мисливці й інші власники легальної зброї, але й багато чеських державних діячів. Петиція була відповіддю на намагання Єврокомісії обмежити володіння зброєю, зокрема й легальне, на рівні правової норми Європейського союзу, обов’язкової для всіх країн-членкинь до втілення в національному законодавстві.

Єврокомісія обґрунтовувала це необхідністю вжити заходів проти тероризму. Критики вказували, що терористи переважно використовують нелегальну зброю, і чинного чеського закону достатньо для протидії цьому, натомість надмірні обмеження права на легальне володіння зброєю призводять до зростання кількості нелегальної зброї.

Тоді Чехія програла справу в Європейському суді зі своєю скаргою на ту директиву ЄС, і уряд був змушений подати зміни до чеського закону про зброю, аби втілити вимоги директиви мінімальною мірою. Цей закон уже пройшов схвалення обох палат парламенту і чекає на підпис президента.

Нагадаємо, Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту ухвалити в першому читанні законопроект про обіг цивільної вогнепальної зброї.

Законопроектом авторства «Слуги народу» передбачається оформлення посвідчення власника зброї, за аналогією з водійським посвідченням, а також технічний паспорт на нього і страховка. Фахівці розробили кілька категорій зброї, доступ до яких українці отримуватимуть відповідно до віку потенційного власника.

Однак у березні Верховна Рада провалила закони про легалізацію короткоствольної вогнепальної зброї в Україні.

Автор: Валерій Савицький

UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Новини по темі
Латвія розглядає запровадження надзвичайного стану в прикордонних із Білоруссю регіонах через наплив нелегалів.

Латвія розглядає запровадження надзвичайного стану в прикордонних із Білоруссю регіонах через наплив нелегалів.

У Латвії фракція Національного об'єднання, яка входить у керівну коаліцію, запропонувала запровадити надзвичайний стан у прикордонних із Білоруссю районах.

Цензор.НЕТ

10-річна Настя потребує допомоги: батькам за місяць потрібно назбирати понад 100 тисяч доларів.

10-річна Настя потребує допомоги: батькам за місяць потрібно назбирати понад 100 тисяч доларів.

Пише ікони і не падає духом. Від початку літа у туристичній Анталії маленька українка з Волині - Настя Трофимюк - лише споглядає на море з вікна палати турецької лікарні. У десятирічної дівчинки виявили рак крові. В Україні її не змогли вчасно заб...

Українська борчиня Алла Черкасова здобула  «бронзу»  на Олімпіаді: від кого очікувати  «золото».

Українська борчиня Алла Черкасова здобула «бронзу» на Олімпіаді: від кого очікувати «золото».

Шоста бронза до колекції українських спортсменів в олімпійському Токіо. Нагороду здобула львівська борчиня вільної боротьби Алла Черкасова. Водночас, сьогодні українські спортсмени впритул наблизилися до олімпійського золота. Одразу два українськи...

Вбивство Шишова та тиск на Тімановську: режим Лукашенка стає неконтрольованим.

Вбивство Шишова та тиск на Тімановську: режим Лукашенка стає неконтрольованим.

Режим Олександра Лукашенка активно тисне на білорусів. Відчули це навіть спортсмени, адже спалахнув скандал з Христиною Тімановською. Водночас активіста Віталія Шишова, який втік через тиск до України, знайшли мертвим. Читати на сайті:

1 1

Германия в который раз наступает на российские грабли  Надо напоминать 310721.

Германия в который раз наступает на российские грабли Надо напоминать 310721.

1 57

«Наші будинки палають, ліси горять» : лісові пожежі охопили кілька країн Європи - що відомо.

«Наші будинки палають, ліси горять» : лісові пожежі охопили кілька країн Європи - що відомо.

Масштабна пожежа спалахнула у Греції. Горять ліси поблизу Атен. Палає поблизу індустріального району, але поруч був розташований літній табір. Кілька десятків дітей терміново евакуювали. Лісова пожежа у Туреччині загрожує тепловій електростанції у...

2 2

«Вдома на мене чекало покарання» : білоруська легкоатлетка Тимановська готується до переїзду в Польщу.

«Вдома на мене чекало покарання» : білоруська легкоатлетка Тимановська готується до переїзду в Польщу.

Білоруська легкоатлетка Христина Тимановська має вилетіти до Польщі в середу. Про це повідомила група її підтримки. Зараз спортсменка - у польському посольстві в Токіо. Запевняє, що почувається у безпеці - про це повідомили представники Міжнародно...