Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Україна передала Німеччині унікальний архів Баха. Берлін досі не пішов будь-який на крок у відповідь

Вартість колекції нот перевищує десятки мільярдів євро.

Посол України у Німеччині Андрій Мельник відмовився від участі у святковому концерті Берлінської співочої академії з нагоди 20-річчя передачі архіву Баху Федеративній Республіці Німеччина, на який його запросив голова Фундації Берлінська співоча академія граф Георг цу Кастель-Кастель . П ро це йдеться у листі посла України у ФРН до цу Кастель-Кастеля , який є в розпорядженні ZN.UA .

Нагадаємо, що 20 років тому тодішній президент України Леонід Кучма передав Співочій академії Берліна так званий архів Йоганна Себастьяна Баха : 280 тисяч нотних аркушів найбільшої й унікальної у світі колекції оригінальних творів сім‘ї Баха , а також інших відомих композиторів.

У листі Мельник пише про те, що « багато вчених переконані у тому, що це вельми сумнівне, політично мотивоване рішення вимагає чесної і ретельної переоцінки ». Він також наголосив, що Верховна Рада досі не надавала згоди на передачу цієї колекції нот.

« Під час жорстокої нацистської тиранії понад 700 міст і 28 тисяч сіл були повністю знищені або зруйновані. Особливо сильно постраждала багата культурна спадщина України. Понад півмільйона цінних музейних експонатів, 46 мільйонів архівних матеріалів і 50 мільйонів книг безслідно зникли під час німецької окупації. На Україну припадає у цілому 73% — майже три чверті — від загальних втрат культурних цінностей СРСР. Отже, йдеться про настільки колосальний вимір культурного пограбування, який важко собі уявити », — відмітив у листі посол України у ФРН.

Мельник також наголошує, що « після передачі колекції німецькому уряду було наголошено, що українська сторона очікує зустрічних кроків з боку Німеччини: як з точки зору компенсації за згадані величезні втрати культурної спадщини України під час нацистської окупації, так і з точки зору політичної підтримки моєї Батьківщини на шляху до членства в ЄС ».

« До цього часу німецький уряд навідріз відмовляється робити належний внесок у компенсацію цих безпрецедентних втрат. Таке ставлення дуже розчаровує », — наголошує посол Мельник у листі, зазначивши, що « офіційні пропозиції українського уряду, згідно з якими Німеччина могла б, наприклад, створити «Компенсаційний фонд воєнних втрат» для закупівлі найбільш постраждалим вітчизняним музеям цінних арт-об'єктів світового рівня, просто ігноруються ».

« Що стосується очікуваного вступу до Європейського Союзу, для підтримки якого саме Федеративна Республіка Німеччина мала б відіграти провідну роль через свою історичну відповідальність за нацистські звірства в Україні, то через 20 років ситуація є ще більш плачевною », — підкреслює Мельник .

Як відмічає український дипломат, « не дивно, що в українському суспільстві наростає потужне почуття несправедливості, яке випливає з сьогоднішньої роздвоєної політики історичної пам’яті Німеччини. Згідно з нещодавнім репрезентативним опитуванням, 61% українців виступають за вимогу висунути Німеччині репарації за військові злочини. До цього невдоволення у Берліні слід ставитися дуже серйозно », — наголошує український дипломат.

« …За останні кілька років я неодноразово звертався і до Бібліотеки (Берлінська державна бібліотека, де зберігається архів Співочої академії. — Ред. ) і до Відомства Канцлера та Федерального міністерства закордонних справ, пропонувавши запустити важливі українсько-німецькі ініціативи у контексті передачі Архіву », — пише Мельник . Зокрема, мова йшла про можливість започаткування щорічного двостороннього музичного фестивалю Баха , на якому українські та німецькі віртуози могли б знову представити громадськості цей архів нот, або ж про багатомільйонну програму фінансування класичної музики в Україні.

« На жаль, ми наштовхнулися на глуху стіну нерозуміння. Навіть наша ідея з проведенням символічного концерту з нагоди передачі Архіву Баха, так і не була ані Державною бібліотекою, ані федеральним урядом. Це ігнорування — гіркий ляпас українцям », — наголошує український посол.

докк from ssusere15f981

Підготував/ла : Олександр Хребет
Новини по темі
Пекельна підготовка: зізнання стрільців, про які ніхто не здогадувався, Школа війни.

Пекельна підготовка: зізнання стрільців, про які ніхто не здогадувався, Школа війни.

Військові завжди використовують свою зброю з єдиною метою – вразити ворога. Влучність стрільця на війні вирішує занадто багато. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 К...

Бустерна доза - Історії порятунку - Рак у жінок - Омікрон - ФОРМУЛА ЗДОРОВ’Я.

Бустерна доза - Історії порятунку - Рак у жінок - Омікрон - ФОРМУЛА ЗДОРОВ’Я.

Чому варто зробити бустерну дозу? «Формула здоров’я» дізнавалася все про вакцини та імунітет Львівські лікарі дивували країну неймовірними історіями порятунку Попередити онкологію. Триває тиждень обізнаності про рак шийки матки. Які обстеження вар...

Божественна літургія зі Свято-Михайлівського собору ПЦУ - 09:00 23.

Божественна літургія зі Свято-Михайлівського собору ПЦУ - 09:00 23.

БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ ЗІ СВЯТО-МИХАЙЛІВСЬКОГО СОБОРУ ПЦУ Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Божественна літургія з Патріаршого собору УГКЦ - 11:00 23.

Божественна літургія з Патріаршого собору УГКЦ - 11:00 23.

БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ З ПАТРІАРШОГО СОБОРУ УГКЦ Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

«Українці мають бути єдині по всьому світу»: живий ланцюг соборності Україні в Празі.

«Українці мають бути єдині по всьому світу»: живий ланцюг соборності Україні в Празі.

Близько кількасот українців зібралися в центрі Праги з нагоди Дня соборності України. Люди утворили живий ланцюг на Карловому мосту і розгорнули синьо-жовті прапори. Серед тих, хто прийшов відзначити свято, був і Надзвичайний і Повноважний посол У...

Мобілізуємо до 400 тисяч резервістів у разі агресії Росії, – Веніславський.

Мобілізуємо до 400 тисяч резервістів у разі агресії Росії, – Веніславський.

Якщо Росія вдереться на українську територію, Україна зможе мобілізувати до 400 тисяч резервістів. Усі вони мають досвід ведення бойових дій. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Faceboo...