Коломойський виграв важливий суд у НБУ по ПриватБанку: подробиці.

Верховний Суд України в середу, 22 січня, відхилив касаційну скаргу Національного банку України і не дозволив стягнути заставне майно компанії ТОВ “Гаджібей”, пов’язаної з екс-власником ПриватБанку Ігорем Коломойським.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні на сторінці Національного банку у Facebook.

За інформацією НБУ, ТОВ “Гаджібей” є одним з поручителів ПриватБанку перед Нацбанком, який відповідає своїми доходами і майном за заборгованість за кредитами рефінансування, яка зараз становить 7,6 мільярда гривень.

“Національний банк для погашення частини боргу, хотів стягнути заставне майно ТОВ” Гаджібей “, а саме дві земельні ділянки в Одеській області … Суд вирішив, що Національний банк для погашення боргу може здійснювати стягнення застави з ТОВ “Гаджібей” тільки в разі неможливості списання коштів з банківських рахунків ПриватБанку”, – сказано в повідомленні.

Всього, за даними НБУ, в 2018 році було подано всього 148 позовів проти колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського (фінансового поручителя) і пов’язаних з ним 32 компаній-поручителів про стягнення коштів та заставного майна.

Сьогоднішнє рішення суду, на думку представників Нацбанку, створює ризик, коли колишні власники ПриватБанку зможуть уникнути відповідальності за невиконання взятих на себе зобов’язань.

До слова, раніше Ігор Коломойський отримав судове рішення на свою користь – Верховний суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Національного банку та залишив без змін рішення, якими регулятору повернули позов до олігарха про стягнення 4,26 млрд грн.

Раніше стало відомо, що ПриватБанк ініціював новий судовий розгляд проти колишніх акціонерів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Сума позову становить $600 млн.

Також повідомлялося, що в законодавство про діяльність банківської системи пропонують внести три ключові зміни щодо судової системи, які призведуть до того, що олігарх Ігор Коломойський не зможе повернути ПриватБанк.

Новини по темі

Як в Україні оформити допомогу по безробіттю в умовах карантину: інструкція.

В Україні розмір фіксованих мінімальних виплат по безробіттю збільшили в березні

1 1

Криза «поховає» нафтовидобуток в Росії: в Goldman Sachs дали прогноз.

Зупинка видобутку ставить хрест на старих родовищах

2 1

51% підприємств в умовах карантину зможуть протриматися місяць — опитування (фото).

Чверть підприємств зупинили роботу, 63% - скорочують штат до кінця місяця. (фото)

1

Пенсійний фонд розпочав фінансування виплат у квітні.

На пенсійні виплати спрямовано майже 1,6 мільярда гривень.

1 1

Fitch знизило рейтинг ДТЕК до переддефолтного

Зниження рейтингу компанії означає ризик дефолту.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie