Уряд запустив роботу двох інституцій із охорони культурної спадщини.

Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка дає підстави для початку роботи Державної служби охорони культурної спадщини та Державної інспекції культурної спадщини, повідомляє пресслужба уряду 16 червня.

Йдеться про постанову «Про відновлення дії деяких положень постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року №1185», яку Кабінет міністрів ухвалив сьогодні. Текст документу наразі не оприлюднений на сайті уряду.

Читайте також: Близько 10% культурних пам’яток Києва в критичному стані – Кличко

«Ці органи виконавчої влади відповідатимуть за реалізацію державної політики у сферах охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей», – йдеться в повідомленні.

Державна служба охорони культурної спадщини має опікуватися:

  • дозвільними та адміністративними послугами у сфері охорони спадщини
  • управлінням культурними інституціями, такими як музейні комплекси
  • поверненням в Україну культурних цінностей

Натомість Державна інспекція, як планують в уряді, здійснюватиме нагляд і контроль у сфері охорони культурної спадщини.

Згідно з коментарем міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, це рішення уряду «завершує реформування у системі управління культурою».

Радіо Свобода

«Радіо Свобода» - український інформаційний сайт, який публікує термінові новини України та світу, цікаві відео, актуальні репортажі та якісну аналітику.

https://www.radiosvoboda.org/

Медикам Харківщини не виплачують зарплати. Депутати від  «ЄС»  завітали в МОЗ: що з того вийшло

Медикам Харківщини не виплачують зарплати. Депутати від «ЄС» завітали в МОЗ: що з того вийшло

Упродовж тижня медикам Валківської лікарні, що на Харківщині, виплатять заборгованість. Посприяти цьому пообіцяли у Мінохорони здоров’я. Три місяці персонал районної лікарні не отримував ані зарплат, ані надбавок за лікування хворих на коронавірус...

1 21

Звільнення Хомчака пов'язане з тим, що Тарана призначав Єрмак, – Бутусов.

Звільнення Хомчака пов'язане з тим, що Тарана призначав Єрмак, – Бутусов.

Володимир Зеленський ухвалив рішення звільнити головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака. На такі дії президента міг вплинути керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. Читати на сайті:

1 157

Колечко

Колечко

Казаський сценарій: Лукашенко змінює конституцію Білорусі та послаблює роль президента.

Казаський сценарій: Лукашенко змінює конституцію Білорусі та послаблює роль президента.

Соратники самопроголошеного президента Олександра Лукашенка оприлюднили проєкт змін до конституції Білорусі. Нововведення дивують послабленням ролі президента і передачею частини його повноважень іншим гілкам влади. Читати на сайті:

1

Прокляття прапороносців подолано, допінг, перемога Ганни Лисенко.

Прокляття прапороносців подолано, допінг, перемога Ганни Лисенко.

Маємо ще одну бронзову медаль у скарбничці України. А також Олімпійського рекордсмена. Розлогіше про здобутки української збірної на Олімпійських іграх - у розповіді Леоніда Веселкова. Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансл...

1 1

Вибух на хімічному заводі в Німеччині: одна людина загинула.

Вибух на хімічному заводі в Німеччині: одна людина загинула.

Вибух на хімічному заводі в Німеччині. Щонайменше одна людина загинула та 16 постраждали. Четверо - зникли безвісти. Трагедія сталася в німецькому місті Леверкузен. Про імовірні причини вибуху та їх наслідки розповість Мирослава Танська. Підпишіть...

1 50