Білорусь спрощує візовим режим з ЄС: з'явилася реакція Кремля.

Білорусь ще в 2014 році націлювалися на спрощення візового режиму з Євросоюзом. І тільки ось зараз білоруський лідер Олександр Лукашенко схвалив угоду з ЄС.

Про це заявив на прес-конференції речник МЗС Білорусі Анатолій Глаз, передає агентство "БЕЛТА".

"Главою держави прийнято рішення, яке сьогодні буде опубліковане, про підписання угод з Європейським Союзом про спрощення видачі віз та про реадмісію. Це непросте рішення. Президент Білорусі прийняв його, розуміючи високу значимість мобільності для громадян нашої країни, і тільки після ретельної оцінки всіх можливих ризиків і наслідків", – сказав він.

Глаз зазначив, що цього кроку передував досить складний і затяжний за часом переговорний процес з Європейським Союзом, за підсумками якого вироблені взаємоприйнятні тексти, в найбільш повній мірі враховують інтереси обох сторін. Документи повинні бути ратифіковані парламентами ЄС і Білорусі.

"Зараз ми очікуємо сигналу від наших європейських партнерів про завершення необхідних процедур з їх боку, після чого визначимо конкретні модальності підписання угод. Після обміну повідомленнями про виконання цих процедур угоди почнуть діяти", – підкреслив глава білоруського МЗС.

За його словами, угода про спрощення видачі віз передбачає на взаємній основі полегшення візових процедур для широкої категорії громадян та зниження збору. Спрощення візового режиму передбачає зниження вартості "шенгену" з 60 до 35 євро і прийняття рішення про видачу візи в термін до 10 днів.

В тренді

Політики всього світу і пересічні жителі Франції прощаються з Жаком Шираком: опубліковані фото

Читайте також: В Кремле прокомментировали решение Лукашенко ввести безвиз для ЕС и США

У свою чергу в Кремлі вважають, що дані угоди Мінська з Брюсселем не позначиться на інтеграційних процесах з Росією, передає ТАСС.

"Це внутрішня справа Білорусії. Це не повинно перешкоджати подальшому розвитку інтеграційних процесів, тому що існуючі режими між Росією і Білорусією, звичайно, враховуються при проведенні таких переговорів і так чи інакше узгоджуються між партнерами. Свого часу, до того як відносини Москви і Брюсселя були повністю згорнуті і заморожені, Росія вела такі ж переговори, вони перебували в просунутій стадії, вирішувалися питання реадмісії. Тому це нормальна практика", – сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Як повідомляли новини "Сьогодні", в 2017 році у Білорусь ввела безвізовий режим з США, країнами ЄС та іншими державами. Громадяни 80 держав без візи можуть потрапити на білоруську територію, але тільки через мінський аеропорт.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Новини по темі

Радбез ООН проводить екстремальну зустріч щодо ситуації в Сирії.

Сегодня 3

Зустріч проведуть за запитом п'яти європейських членів Ради

Незважаючи на попередження США, Туреччина розраховує отримати російські С-400 до кінця року.

Сегодня

Завершальний етап буде в грудні, можливо, і в листопаді, – заявив Ердоган

У Бразилії впав семиповерховий житловий будинок, є жертви.

Сегодня

За життя одного з потерпілих борються лікарі

Ердоган не хоче укладати перемир'я з сирійськими курдами.

Сегодня

Під час телефонної розмови з президентом РФ Володимиром Путіним Ердоган сказав, що військова операція "сприяє збереженню територіальної цілісності Сирії"

Туреччина не стурбована погрозами санкцій і продовжить операцію в Сирії - Ердоган.

Сегодня

Наша мета зрозуміла і ми не турбуємося щодо введення будь-яких санкцій, – сказав Ердоган