Головний розвідник розповів про зв’язок спецслужб Росії з УПЦ МП.

Українська розвідка звернула увагу на загрозу формування парамілітарних угруповань під крилом Російської православної церкви в Україні, також відомої як Українська православна церква Московського патріархату.

Джерело: стаття голови Служби зовнішньої розвідки Валерія Кондратюка у ZN.ua

Деталі: Йдеться про активізацію діяльності проросійських "козачих" організацій, які намагаються на місцевому рівні дублювати функції поліції з охорони громадського порядку. Такі випадки фіксувалися, зокрема у Київській, Вінницькій та Запорізькій областях.

Голова СЗР констатує, що Кремль активно використовує російське православ'я в Україні для досягнення власних цілей.

Пряма мова: "Одна з форм кремлівського тиску на нашу державу — просування ідеї "русской православной церкви". Російські спецслужби, маючи важелі тиску на релігійну сферу, використовують РПЦ одночасно і як "жорстку" (інспірація протестних акцій, що можуть легко перерости в показові зіткнення з правоохоронцями або провокаторами), і як "м’яку" силу (вплив на уми вірян).

На цьому напрямі Росія використовує всі наявні технології для протидії процесові становлення Православної Церкви України, маніпулюючи почуттями українських віруючих і намагаючись усіляко зберегти свій вплив на них".

Нагадаємо: Валерій Кондратюк також заявляє, що Росія несе для України військові, економічні й політичні загрози, намагається внести розбрат в українське суспільство за допомогою спецоперацій.

Новини по темі

У Тихановської кажуть, що вона перемогла Лукашенка на трьох дільницях Мінська.

Штаб кандидата в президенти Білорусі Світлани Тихановської повідомляє, що на трьох дільницях у Мінську вона набрала більше голосів, ніж Олександр Лукашенко.

1 3

Новини економіки: ціна відновлення Донбасу та конфлікт Bolt з Кличком.

Головні економічні новини вихідних

1 4

У Мінську та інших містах Білорусі почалися сутички й затримання.

У Мінську та інших містах Білорусі почалися затримання людей, які протестують проти результатів виборів.

1 4

Напередодні виборів до Білорусі не пустили 29 українців.

До Білорусі 8 серпня не пропустили 29 громадян України, які прибули через Національний аеропорт Мінськ і плуталися в поясненнях.

1 2

У Києві не всі встигли проголосувати на виборах президента Білорусі.

На Майдані Незалежності в центрі Києва у неділю ввечері пройшла акція солідарності з Білоруссю.

1 2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie