Ансамбль із Дрогобича «Верховина» із понад 70-річною історією опинився на межі існування

ZIK

Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю України «Верховина» з міста Дрогобича на Львівщині опинився на межі існування, оскільки його перекинули на фінансування з місцевого бюджету, який не потягне таких витрат. Сьогодні артисти приїхали на сесію Львівської облради з проханням повернути ансамбль на обласне фінансування.

Як повідомила у коментарі IA ZIK завідувач художньо-постановочної частини ансамблю Любов Сторонська, річний зарплатний бюджет колективу 5,5-6 млн грн.

«Рішенням сесії від 21 грудня 2017 року нам припинили фінансування з обласного бюджету з 1 березня 2018 року. Оці три місяці дали час місту Дрогобичу, аби десь знайти кошти. Місто практично не має можливості нас фінансувати. Місто депресивне. Обласна рада прийняла рішення давати субвенцію. Що таке субвенція?! Можу – дам, не можу – не дам. Виходить так, що 90 людей, з яких 60-70 артистів, залишаються на мінімальній зарплаті. Це означає, що молодь буде тікати геть, буде шукати роботу за кордоном.

Ми просимо повернути ансамбль на фінансування з обласного бюджету», – повідомила Л.Сторонська.

Колектив «Верховина» у 2016 році відзначив 70-й ювілей. Ансамбль був створений у 1946 році при Дрогобицькій обласній філармонії. З 2012 року фінансувався з обласного бюджету.

«Є дуже велика загроза для подальшого існування колективу. Люди розбіжаться. Вже стали звільнятися, шукають іншу роботу. У нас і так невеликі зарплати, а будуть ще менші, коли нас фінансуватимуть із місцевого бюджету», – додала Л.Сторонська.