UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Вгадайте, кого. На честь Грети Тунберг назвали новий вид тварин

Крихітна деревна жаба, нещодавно відкрита вченими, була названа на честь активістки Грети Тунберг та її роботи, що підкреслює важливість боротьби зі зміною клімату.

Вчені виявили жабу під час експедиції на гору Чуканті в Панамі, де мешкають багато унікальних та ендемічних видів, але яка втратила понад 30% свого лісового покриву за останнє десятиліття.

Автори дослідження пишуть, що висотні види, такі як дощова жаба Грети Тунберг (Pristimantis gretathunbergae), вразливі для дрібномасштабних змін навколишнього середовища та зміни клімату та «зазнають постійного ризику зникнення».

Панамська некомерційна організація Adopt a Rainforest Association створила на горі приватний природний заповідник, що охороняється, де вчені виявили 56 неописаних видів. Однак нестача фінансування, що посилюється COVID-19, призвела до нестачі рейнджерів для захисту цього унікального «острова».

Дощові жаби Грети Тунберг ( Pristimantis gretathunbergae) крихітні (від 3 до 4 см завдовжки) та проводять більшу частину свого часу, ховаючись у бромелієвих, листяних рослинах, прикріплених до дерев. Там вони сплять, спаровуються та відкладають яйця. Дослідники кажуть, що їхні характерні чорні очі рідко трапляються серед деревних жаб у Центральній Америці.

Абель Батіст, дослідник Автономного університету в Панамі, та Конрад Меберт із Державного університету Санта-Круз у Бразилії, разом із місцевими гідами, добиралися до заповідника Чуканті на конях по крутих схилах гори. Опинившись там, вони розбили базовий табір для пошуку амфібій та рептилій.

Оскільки гора висока та ізольована ( більше 100 км від будь-яких інших хмарних лісів), тут еволюціонували багато унікальних та ендемічних видів, що робить її підходящою територією для відкриття видів.

” У першу ніч на шляху до вершини гори ліс був дуже темним і весь був покритий хмарами”, — сказав Батіста. «Близько 10 години вечора, між листям бромелієвих, ми побачили жовтогубу та велику жабу. Ми одразу зрозуміли, що це може бути інший вид, відмінний від тих, що були описані в Панамі до того часу».

Використовуючи аналіз ДНК, дослідники підтвердили, що жаба справді була новою для науки.

«Важке становище дощової жаби Грети Тунберг тісно пов’язане з потеплінням клімату, оскільки підвищення температури зруйнує її невелике гірське середовище», — сказав Батіста.

Коли температура підвищується, багато видів пристосовуються, переміщаючись вище. Але видам, які вже живуть нагорі, більше нема куди йти. Високогірні види особливо вразливі до дрібномасштабних змін навколишнього середовища та клімату та «зазнають постійного ризику зникнення».

Нагадаємо, відома шведська екоактивістка Грета Тунберг заявила, що світові лідери не переймаються питанням зміни клімату. Свої думки вона висловила під час акції протесту у шотландському місті Глазго.

Автор: UA.NEWS

Новини по темі

Блінкен звернувся до росіян й озвучив підступний замисел Путіна.

Захід не прагне поставити під загрозу безпеку росіян. Кремль несе відповідальність за ескалацію навколо України. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Німеччини, повідомляє РБК-Україна. Водночас, він зазначив, що у ...

UA.NEWS

«Я закінчу і ви будете говорити! Ви постійно кажете неправду! » СТЕЦЬКІВ і СИНЮТКА посварилися в ефі.

«Я закінчу і ви будете говорити! Ви постійно кажете неправду! » СТЕЦЬКІВ і СИНЮТКА посварилися в ефі.

«Якби Зеленський хотів «посадити» Порошенка, то посадив би. Віктор Янукович, коли «судив» Юлію Тимошенко, зробив це. Щодо вугільної справи, то я вважаю, є інші питання, які можна йому пред’явити. Наприклад, чому він не запровадив воєнний стан, кол...

«Та візьми ту повістку!» - ФАРІОН розкритикувала Порошенка, який втікав від отримання підозри.

«Та візьми ту повістку!» - ФАРІОН розкритикувала Порошенка, який втікав від отримання підозри.

«Тут кажуть, мовляв, Зеленський пише сценарій. Так, це його заробіток писати сценарії. Але якщо і з іншого боку починають писати сценарій, то я собі думаю: «Хіба життя моєї країни – це гра? Ми всі закладники та актори гри, яку нам організовують дв...

«У мене великий скепсис щодо талонів на їжу» : Олександр Крамаренко пояснив, що мав на увазі.

«У мене великий скепсис щодо талонів на їжу» : Олександр Крамаренко пояснив, що мав на увазі.

Про продуктову реальність, зростання цін та економіку споживання та допомогу поговоримо з Олександром Крамаренком, головним редактором журналу "Кореспондент". Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegr...

Телеканал Рада. Прямий ефір

Телеканал Рада. Прямий ефір

Прямий ефір Парламентського телеканалу "Рада" Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #РадаОнлайн

Михайло ЦИМБАЛЮК різко розкритикував підозру, яку виписали Порошенку.

Михайло ЦИМБАЛЮК різко розкритикував підозру, яку виписали Порошенку.

Якби мені свого часу слідчий приніс таку підозру, як виписали Порошенку, то він не те, що дільничним не працював би, я б його просто звільнив», -  Михайло Цимбалюк, народний депутат України, ВО «Батьківщина»   #Порошенко  #Цимбалюк  #Зеленський #Є...

«Без паніки» : Звернення Зеленського до українців щодо загрози з боку Росії.

«Без паніки» : Звернення Зеленського до українців щодо загрози з боку Росії.

Нарешті президент України зробив звернення з приводу зовнішніх загроз, які нависли над країною. Виступ Зеленського багато коментували і політики, і журналісти, і експерти. З плюсів: добре, що це звернення відбулося. Головний лейтмотив - не треба п...