Міністр Рева запропонував нараховувати субсидію і трудовий стаж заробітчанам. За умови, якщо трудові мігранти платитимуть за мінімальний страховий стаж

ZAXID.NET 1

Міністр соціальної політики Андрій Рева запропонував нараховувати субсидію і трудовий стаж українцям, які працюють за кордоном. Про це Рева заявив журналістам в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Ми пропонуємо стимулювати їх (людей, що працюють за кордоном – ред.) до добровільного страхування. Тобто ми готові давати субсидію сім'ям, де люди працюють за кордоном за умови, що вони добровільно застрахуються і заплатять внесок хоча б за три місяці», – сказав Рева.

«За три місяці мінімальний внесок – це 2500 гривень, а ми за це даємо їм субсидію і страхового стажу, який буде давати людям право на пенсію. Це стимулюючий момент, який повинен давати людям можливість користуватися системою соціального захисту», – зазначив міністр (на відео з 8:30).

Нагадаємо, згідно з прогнозами Національного банку Польщі, до кінця 2020 року на польський ринок праці буде приїжджати 200-300 тис. українців щорічно.

Національний банк України також прогнозує, що трудова міграція з України продовжить зростати ще 2-3 роки, але почне знижуватися в середньостроковій перспективі.

До слова, страховий стаж, згідно із законодавстом, це період, протягом якого особа або її роботодавець сплачували страхові внески до Пенсійного фонду України