КС Молдови визнав неконституційним закон про статус російської мови.

Конституційний суд Молдови визнав неконституційним закон про особливий статус російської мови як мови міжнаціонального спілкування. Відповідне рішення КС у Кишиневі ухвалив у четвер, 21 січня, розглянувши запит трьох опозиційних депутатів.

Згідно з заявою голови Конституційного суду країни Домніки Маноле, стаття 2 закону про функціонування мов у Молдові, ухваленого парламентом 16 грудня 2020 року, "надає російській мові привілейований статус щодо інших мов національних меншин в Республіці Молдова", який не передбачений конституцією країни.

Опираючись на результати перепису населення 2014 року, КС зазначив, що в Молдові існують райони, де, приміром, українська мова має більше поширення, ніж російська, а в деяких районах російська мова використовується менш ніж трьома відсотками населення. "Попри це, стаючи на рівень мови міжнаціонального спілкування, вона (російська мова. - Ред .) набуває статусу квазіофіційної нарівні з (державною. - Ред .) румунською мовою", - йдеться в тексті заяви Маноле.

У заяві наголошується, що румунська мова є рідною мовою для не менше ніж 77,86 відсотка громадян, російська - для не менше ніж 9,39 громадян, гагаузька - для не менше ніж 4,08 відсотка, українська - для не менше ніж 3,82 відсотка громадян, а болгарська є рідною мовою для не менше ніж 1,48 відсотка громадян Молдови.

Закон про функціонування мов у Молдові передбачає надання російській мові статусу мови міжнаціонального спілкування і можливість звертатися російською мовою в органи державного управління. Цим законом також передбачається покарання чиновникам, які відмовляються відповідати на звертання російською.

Визнавши новий закон таким, що суперечить конституції, Конституційний суд погодився з аргументами депутатів від опозиції, які стверджували, що документ порушує права більшості громадян Молдови і принижує роль державної мови.

Рішення КС є обов'язковим і оскарженню не підлягає. Чинність названого закону припиняється з моменту ухвалення рішення Конституційного суду.

Дивитись відео 04:19

Криза у Молдові: чому нова президентка Майя Санду кличе молдаван на барикади (04.12.2020)

Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

Новини по темі
Політичне ток-шоу  «ВЕЛИКА ПОЛІТИКА»  - 10.03.2021

Політичне ток-шоу «ВЕЛИКА ПОЛІТИКА» - 10.03.2021

Ведуча: Анна Мірошниченко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Ток-шоу  «Країна»  - 09.03.2021

Ток-шоу «Країна» - 09.03.2021

Ведучий: Сергій Барбу Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Вакцина Спутник и истерика на России

Вакцина Спутник и истерика на России

Кримчани благають Путіна не знищувати знаменитий парк? - Крим.

Кримчани благають Путіна не знищувати знаменитий парк? - Крим.

Кримчани благають Путіна не знищувати знаменитий парк? І записали звернення до президента Росії. У Фороському парку, який вважають одним з найкрасивіших та найвідоміших у Криму, знищують вікові дерева. Частину парку забудовують і через це зрізають...

ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова - 12.03.2021

ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова - 12.03.2021

Ведучий: Віталій Портников Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Акція на підтримку Сергія  Стерненка

Акція на підтримку Сергія Стерненка

Зеленський і його оточення самі визнають, що наша судова система довела свою непридатність, але вони не роблять нічого, щоб ця репресивна машина припинила відмазувати злочинців та відправляти невинуватих людей у в’язницю. Невинні ув‘язнені не мают...