У Зеленського відреагували на ухвалення закону про ринок землі.

За словами Єрмака, уряд повинен зробити ще дуже багато для розбудови прозорого та справедливого земельного ринку – від ефективного земельного кадастру до системної підтримки фермерів.

Ринок землі в Україні запрацює з 1 липня 2021 року / фото УНІАН

Ринок землі в Україні запрацює з 1 липня 2021 року / фото УНІАН

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак назвав ухвалення закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, яким запроваджується ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року, історичною подією та першим кроком до земельної реформи.

Про це Єрмак повідомив у Facebook.

«Верховна Рада нарешті ухвалила закон про землю! Це, безперечно, історична подія. І це перший крок земельної реформи», - заявив він.

За словами Єрмака, уряд повинен зробити ще дуже багато для розбудови прозорого та справедливого земельного ринку – від ефективного земельного кадастру до системної підтримки фермерів.

«Серед наших завдань - як всебічний розвиток аграрно-промислового комплексу, так і продовольча безпека і соціально-економічне зміцнення українського села», - наголосив керівник Офісу президента.

Читайте такожВерховна Рада відкрила ринок землі в Україні: що потрібно знати (відео)

Як повідомляв УНІАН, 31 березня Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (№ 2178-10). За нього 259 народних депутатів.

«У цій редакції враховано зміни, запропоновані президентом - поетапність, до 100 гектар фізособам до липня 2021 року, доступ фізосіб до ринку землі - з 2024 року. І також переноситься термін, з огляду на всі обставини, в яких ми і весь світ зараз перебуваємо, до 1 липня 2021 року», - повідомив з трибуни голова парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

Як сказано в порівняльній таблиці до другого читання законопроекту, набувати права власності на земельні ділянки сільгосппризначення з 1 липня 2021 року можуть виключно фізичні особи-громадяни України. При цьому обсяги концентрації на одну фізичну особу не повинні перевищувати 100 гектарів.

З 1 січня 2024 року сільгоспземлі зможуть купувати юридичні особи (зареєстровані в Україні і учасники яких громадяни України), розмір концентрації - до 10 тис. га.

Забороняється продаж земель іноземцям, юрособам з іноземними акціонерами і юрособам, бенефіціарів яких неможливо встановити або бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах, а також особам, проти яких діють спеціальні економічні та інші санкції.

При цьому закон забороняє продаж сільгоспземель комунальної і державної власності.

Згідно з документом, розрахунки, пов'язані зі сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення, здійснюються в безготівковій формі.

Також закон доручає Кабінету міністрів у шестимісячний строк з дня опублікування розробити і затвердити порядок фінансової підтримки громадян та юросіб (у тому числі фермерських господарств) для придбання земельних ділянок сільгосппризначення, а також внести зміни до бюджету для створення Фонду розвитку сільських територій.

Згідно з прогнозами Світового банку, відкриття ринку землі сільгосппризначення може щорічно приносити українській економіці додатково від 700 млн до 1,5 млрд доларів.

Новини по темі

Дорогі фрукти та дешева городина: як весняні заморозки вплинуть на врожай.

У дефіциті будуть кісточкові плоди: черешні, абрикоси та персики.

1

Кабмін направив майже 600 мільйонів гривень на погашення боргів перед аграріями.

Кошти отримають більше 4 тисяч аграріїв, які придбали техніку і обладнання на 2,7 мільярда гривень.

1

Україна збільшила експорт риби та ракоподібних

Грошові надходження від експорту української риби та ракоподібних за перший квартал становлять майже 6 мільйонів доларів.

1

Roshen судиться з російською компанією через етикетку для цукерок «Ромашка» .

Російська компанія хоче домогтися, щоб суд не дозволив корпорації Roshen зареєструвати віжуал для етикетки цукерок "Ромашка" українського виробництва.

1

Товари для патріотів: у Польщі українські огірки видавали за місцеві.

Мережа магазинів Biedronka продавали як польські тепличні огірки з України, моркву з Бельгії та Нідерландів та італійську капусту з Франції.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie