Половина білорусів виступає не за союзницькі, а за партнерські стосунки з Росією - соцопитування.

Кількість прихильників входження Білорусі до складу РФ в 2019 році становить лише 7,7%.

За даними досліджень 2019 року, майже 50% громадян Білорусі вважають, що їхня країна повинна бути незалежною державою, яке має партнерські стосунки з Росією. Це підтверджують результати досліджень Інституту соціології Національної академії наук Білорусі.

"49,9% громадян країни вважають, що Білорусь повинна бути незалежною державою і будувати свої стосунки з Росією на основі міжнародних договорів (що можна класифікувати як "партнерські відносини")", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що 36,1% респондентів вважають, що дві країни повинні взаємодіяти один з одним за принципом рівноправного союзу із створенням наднаціональних органів керування ("союзницькі стосунки").

Згідно з дослідженнями, кількість прихильників входження Білорусі до складу РФ в 2019 році становить лише 7,7%.

В Інституті соціології також відзначають, що кількість громадян, які виступають за повну незалежність Білорусі, з 2003 року зросла на 14,9%, а прихильників рівноправного союзу з Росією знизилося на 13,3%.

Читайте також: Білорусь і Росія уніфікують монетарну політику

Раніше повідомлялося, що президенти Росії та Білорусі Володимир Путін і Олександр Лукашенко обговорюють деталі переходу на єдині парламент і уряд.

Росія і Білорусь підписали договір про створення Союзної держави у 1999 році. Документ передбачає тісну інтеграцію двох країн у політичній, економічній, військовій, валютної, культурній та інших сферах.

6 вересня прем'єр-міністри Росії і Білорусі Дмитро Медведєв і Сергій Румас погодили деталі програми максимальної економічної інтеграції обох країн, що можна розцінювати як крок до створення конфедерації країн.

Детальніше про можливе поглинання Білорусі Росією читайте в статті Юрія Смілянського "Оманлива "вигода" Союзної держави" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Новини по темі

Президент Бразилії назвав Грету Тунберг виродком

Президент Бразилії Жаїр Болсонару розкритикував еко-активістку Грету Тунберг і зазначив, що ЗМІ приділяють їй забагато уваги.

2

У Стокгольмі відбулася церемонія вручення Нобелівської премії.

Лауреати за традицією отримали нагороди з рук Короля Швеції Карла XVI Густава

1

Обговорили Україну: Лавров і Трамп провели закриті переговори в США.

Американський президент назвав зустріч "дуже хорошою"

1 1

Спеціальні навушники попередять про наближення транспорту.

Мало того, що багато людей ходять по вулиці, не відриваючись від смартфонів, але багато хто з них також носять навушники, через що не чують шум автомобілів. Саме тому вчені розробляють навушники, які попереджають своїх власників про наближення тра...

1

У Празі поновилися мітинги проти Бабіша

В Чехії вимагають відставки прем'єр-міністра країни.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie