Тарифи на транспортування російського газу через українську ГТС залежатимуть від обсягів і строків бронювання – «Нафтогаз».

1

НАК "Нафтогаз України" розрахувала тарифи, за якими російський "Газпром" міг би бронювати транзит газу через українську газотранспортну систему. Про це розповів голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв на заході, організованому компанією у Брюсселі 20 вересня, пише "Німецька хвиля".

Він розповів, що два сценарії розраховано на 15 років бронювання потужностей: якщо "Газпром" бронюватиме 60 млрд м³ на рік, то протягом 2020–2024 років у "Нафтогазі" очікують на встановлення тарифу на рівні $3,21 за прокачування 1 тис. м³ газу на 100 км української ГТС; якщо "Газпром" буде бронювати 90 млрд м³, то тариф розраховують на рівні $2,56.

У 2019 році "Нафтогаз" очікує, що тариф, за яким здійснюють транзит російського газу через територію України, становитиме $2,61. Тарифи на транспортування газу українською ГТС встановлює регулятор, тобто Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

"Чим більші обсяги та чим на довше "Газпром" бронюватиме, тим нижчим буде тариф. Поки ми не отримали відповіді з російського боку, яке їхнє бачення навантаження української системи та тривалості контракту", – зазначив Коболєв.

Нинішній договір про транзит російського газу через Україну підписали у 2009 році на 10 років, його дія закінчується наприкінці 2019 року.

30 серпня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що український уряд хоче укласти довгостроковий контракт на транзит газу з РФ до Європи. 18 вересня Оржель говорив, що Київ наполягатиме на договорі за європейськими нормами. Зокрема, українська сторона запропонує угоду про транспортування 60 млрд м³ газу щорічно протягом 10 років.

19 вересня у Брюсселі відбувся черговий етап тристоронніх консультацій у форматі "Єврокомісія – РФ – Україна". Оржель повідомив, що консультації були конструктивними і РФ заявила, що готова працювати за європейськими правилами. За інформацією виконавчого директора НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка, обговорення нового транзитного контракту на переговорах не було.

Новини по темі

 «Прийшли навіть на милицях» . Тестування у ГПУ в межах переатестації пройшла приблизно 1 тис. прокурорів

1

До наступного етапу атестації допустять прокурорів Генпрокуратури України, які на тестуванні набрали не менше ніж 70 балів зі 100, повідомили у відомстві.

У ДБР заявили, що не будуть збирати конфіденційну інформацію про журналістів «Схем» і проводити обшуки.

1

У Держбюро розслідувань України розраховують на співпрацю з журналістами програми "Схеми" щодо поїздки на Мальдіви п'ятого президента України Петра Порошенка.

Арахамію відмовилися перевіряти на детекторі брехні.

1

Поліграфолог, який тестував нардепа від "Слуги народу" Олександра Дубінського, пояснив, що перевіряти главу парламентської фракції "Слуга народу" Давида Арахамію не готовий психологічно і методологічно.

Суд дав ДБР доступ до матеріалів «Схем» щодо поїздки Порошенка на Мальдіви.

1

Як повідомили в редакції програми "Схеми", суд дав слідчим Держбюро розслідувань доступ до низки внутрішньоредакційних даних, які, на думку журналістів, не мають стосунку до розслідування поїздки на Мальдіви п'ятого президента України, нардепа від...