Укрзалізниця виплатить 120 мільйонів штрафу за рішенням суду

Дзеркало Тижня 2
Укрзалізниця виплатить 120 мільйонів штрафу за рішенням суду

Суд стягнув штраф на користь СП "Нібулон" в якості збитків через помилку при розрахунках "экспортого тарифу" на перевезення зернових.

Касаційний суд ухвалив стягнути з "Укрзалізниці" на користь ТОВ "СП "Нібулон" 120,28 млн грн, як шкоди, заподіяної компанії в 2012-2014 роках в результаті неправомірно встановленого "експортного тарифу" на перевезення зернових вантажів до станції Миколаїв - вантажний. Про це свідчить постанова суду від 3 липня.

"У липні 2013 року Антимонопольний комітет оштрафував Державну адміністрацію залізничного транспорту на 100 млн грн за зловживання монопольним становищем. Мова йшла про заміну вартості послуг з перевезення зерна на експорт вартістю послуг з перевезення по території України", - йдеться в матеріалі, передають Наші гроші".

За даними видання, за саму справу в АМКУ взялися на підставі скарги компанії "Нібулон". Комітет встановив, що Держадміністрація залізничного транспорту безпідставно зобов'язувала "Нібулон" вказувати в перевізних документах інформацію про перевезення вантажів із своїх підрозділів Миколаїв як експортних, так як станція Миколаїв-Вантажний знаходиться в межах України і перевезення до неї відносяться до категорії "внутрішнього сполучення".

"Навесні 2016 року "Нібулон" звернувся до суду з позовом до "Укрзалізниці" як правонаступника Держадміністрації залізничного транспорту з вимогою про стягнення 120 млн грн збитку (надміру сплачені 60,14 млн грн х 2 з 6 лютого 2012 року по 22 липня 2014 року)", - повідомляється в матеріалі.

Читайте також: "Чорноморський суднобудівний завод" Новинського суд визнав банкрутом

Нагадаємо, керівництво філії "Українська залізнична швидкісна компанія "ПАТ "Укрзалізниця" підозрюють в порушенні законодавства при проведенні конкурсу на розміщення реклами в швидкісних поїздах "Інтерсіті".

За матеріалами: Наші гроші /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram