Подорожчання електроенергії: хто отримає компенсацію.

Уряд схвалив постанову, якою затвердив порядок надання компенсації деяким категоріям споживачів електроенергії, для яких з 01.01.2021 було скасовано знижені тарифи на електроенергію.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики України.

Навіщо це: такі заходи вжили для того, аби запобігти зростанню неплатежів за електроенергію. Тож в Уряді запровадили для таких споживачів компенсацію за спожиту у січні-березні 2021 року електроенергію.

Хто отримає кошти. Компенсація надається таким споживачам:

  • у яких житлові приміщення обладнані електроопалювальними установками;
  • у яких відключено централізоване опалення і будинки яких не газифіковані;
  • дитячим будинкам сімейного типу, багатодітним та прийомним сім’ям.

Читайте також: Українців не штрафуватимуть за невчасну оплату «комуналки» за січень — Шмигаль

Для споживачів, які використовують електроенергію для опалення, компенсація надаватиметься в межах 3 000 кВт/год на місяць.

Розмір компенсації споживачам розраховується постачальником універсальних послуг з урахуванням спожитої у минулому місяці електроенергії та обсягу електроенергії, на який діяли знижені тарифи. Компенсація надається шляхом зарахування постачальником універсальних послуг відповідних коштів на особові рахунки споживачів.

Вісім способів заощадити на комуналці цієї зими 💡

Якщо отримуєте субсидію. Споживачам, які отримують житлову субсидію, компенсація не надаватиметься, оскільки відшкодування відповідних додаткових витрат домогосподарства буде здійснюватися у вигляді житлової субсидії шляхом збільшення її розміру.

Довідка Finance.ua:

  • Кабінет Міністрів постановою № 1325 від 28 грудня 2020 року запровадив єдиний фіксований тариф для побутових споживачів у розмірі 1,68 грн/кВт-год (із ПДВ ) на період з 1 січня до 31 березня і тим самим скасував пільговий тариф для населення у розмірі 0,9 грн/кВт-год за перші 100 кВт-год місячного споживання, а також інші пільгові тарифи.
  • За розрахунками голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, зростання тарифів на електроенергію істотно вплине на 400 тисяч сімей, які використовують електричне опалення.

Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Новини по темі
Акція на підтримку Стерненка: як це було у відео

Акція на підтримку Стерненка: як це було у відео

Щонайменше кілька тисяч людей 27 лютого взяли участь в акції протесту з вимогою реформування судової системи. Учасники акції вважають несправедливим вирок Сергієві Стерненку. Спершу тисячі людей зібралися під Офісом президента на вулиці Банковій у...

Телефонна розмова Медведчука з Сурковим: корупційні схеми кума Путіна, Право на правду.

Телефонна розмова Медведчука з Сурковим: корупційні схеми кума Путіна, Право на правду.

У ЗМІ потрапили аудіозаписи, на яких начебто олігарх Віктор Медведчук домовляється із кремлівськими агентами про різні незаконні схеми. Зокрема, постачання електроенергії до окупованого Криму. Читати на сайті:

Вбивство журналіста Джамаля Хашогджі: США розсекретили звіт розвідки.

Вбивство журналіста Джамаля Хашогджі: США розсекретили звіт розвідки.

Кронпринц Саудівської Аравії таки стоїть за викраденням і вбивством журналіста Джамаля Хашоґджі. Національна розвідка США розсекретила доповідь щодо обставин його загибелі. Вашингтон уже запровадив санкції проти кількох десятків підданих Королівст...

В Україні викидають  «надлишки»  вакцини проти коронавірусу.

В Україні викидають «надлишки» вакцини проти коронавірусу.

Медикам доводиться викидати "надлишки" вакцин проти COVID-19. Інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко пояснила, що флакон після відкриття можна зберігати не більше ніж 6 годин. Відтак після цього її потрібно утилізувати. Читати ...

COVID-вакцинація в Україні. Медики не поспішають щепитися. В чому причина? – пояснення експертів

COVID-вакцинація в Україні. Медики не поспішають щепитися. В чому причина? – пояснення експертів

Недбалість чи недовіра? Перші кілька діб, відколи в Україні стартувала вакцинація, показали, що черга з медпрацівників на щеплення не вишиковується. До прикладу, в одній із лікарень на Київщині з 24 працівників реанімації вколоти сироватку Covishi...

Такая судьба 260221

Такая судьба 260221