Розвиток Міжнародного аеропорту Київ приніс місту 300 млн грн податків – голова ради директорів Костржевський

Гордон
Розвиток Міжнародного аеропорту Київ приніс місту 300 млн грн податків – голова ради директорів Костржевський

За сім років роботи інвестора в Міжнародному аеропорту Київ "хронічно збиткове" комунальне підприємство увійшло в лідери з податкових відрахувань до бюджету міста, заявив в інтерв'ю "РБК-Україна" голова ради директорів аеропорту Денис Костржевський.

"До початку роботи з "Мастер-Авіа" комунальне підприємство протягом багатьох років було хронічно збитковим. У 2011 році КП "МА Київ" перестало працювати в мінус, а у 2012 році стало прибутковим. Комунальне підприємство в рази підвищило зарплати, сплачує за землю стільки, скільки не платять усі аеропорти України разом узяті, тому що ставка земельного податку у столиці найвища. Крім цього, платить податки, у тому числі на прибуток, і дивіденди. Компанія зараз у трійці найбільших платників податків Києва. За ці роки КП "МА Київ" заплатило місту близько 300 млн грн", – заявив він.

Київрада шукала інвестора для аеропорту в межах підготовки до Євро-2012, за підсумками конкурсу право оренди майнового комплексу на 49 років дістало ТОВ "Мастер-Авіа". У складі майна були старі термінальні комплекси, паливний склад, готель та автобаза, підприємство мало борги із зарплат і 22 млн грн кредиторської заборгованості перед банком, розповів керівник. Партнерство комунального підприємства "Мастер-Авіа" стало позитивним прикладом взаємодії держави і бізнесу, але через дії Національного антикорупційного бюро це співробітництво під загрозою, уважає голова ради директорів.

"Поки найбільше постраждав імідж країни. Реконструкція аеропорту повинна була стати і, за великим рахунком, стала показовим прикладом державно-приватного партнерства. Якщо дивитися ретроспективно, до 2011 року збиткове підприємство. Після – три нові термінали за два роки, зростання пасажиропотоку, зарплат, податкові відрахування, робочі місця, а їх аеропорт згенерував близько 10 тисяч. Це ж вигідно всім – і комунальному підприємству, й інвестору, і місту. З одного боку, приклад того, що з державою можна працювати, з іншого – висмоктаний з пальця акт і кримінальне провадження. Є питання? Вимагайте документи та пояснень. Ми ж в цивілізованій країні!" – підкреслив Костржевський.

14 червня 2018 року адміністративні будівлі і термінали Міжнародного аеропорту Київ були заблоковані озброєними співробітниками НАБУ. Упродовж 19 годин усе керівництво аеропорту утримували в приміщеннях без зв'язку, повідомив 11 липня менеджмент компанії. В аеропорту заявили, що в цей самий час відбулася аварійна посадка літака авіакомпанії Bravo Airways, але це не переконало НАБУ зупинити блокаду.

Минулого тижня портал "Судовий репортер" із посиланням на ухвалу Солом'янського суду Києва повідомив, що Національне антикорупційне бюро України розслідує дії чиновників Київської міськдержадміністрації, Головного управління комунальної власності КМДА, керівництва комунального підприємства "Міжнародний аеропорт Київ" (Жуляни) і ТОВ "Мастер-Авіа". Розслідування НАБУ пов'язане з переданням аеропорту Київ в оренду.