Кабмін пропонує нове обчислення прожиткового мінімуму.

Кабінет Міністрів схвалив проєкти законів щодо запровадження в Україні нової сучасної методології обчислення прожиткового мінімуму.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду в середу, 27 січня.

Читайте також: Мінсоцполітики оцінює прожитковий мінімум в 4100 гривень на місяць

«Сьогодні на засіданні Мінсоцполітики вносить ряд законопроєктів, які спрямовані на виконання указу Президента Володимира Зеленського та програми діяльності уряду щодо запровадження в Україні нової сучасної методології обчислення прожиткового мінімуму», – сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна, презентуючи проєкти законів.

За її словами, Мінсоцполітики опрацювало всі пропозиції разом із комітетом Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, і вони відображені у законопроєктах.

«Ми пропонуємо запровадити в Україні нову методологію формування прожиткового мінімуму, ми визначаємо сферу прожиткового мінімуму. Ми кажемо, що прожитковий мінімум – це має бути вартісна величина для визначення основних соціальних потреб людини на мінімальному рівні. Тобто прожитковий мінімум буде визначатися і застосовуватися виключно для визначення основних соціальних гарантій, які є для особи основним джерелом доходу. Це власне так, як визначено в Конституції України. Це в нас мінімальна заробітна плата, це мінімальна пенсія за віком, це державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та інші види державної соціальної допомоги, які є основним джерелом доходів людини», – розповіла Лазебна.

Вона додала, що Мінсоцполітики разом з іншими міністерствами провели масштабний аудит законодавства на предмет зростання величини прожиткового мінімуму.

«На сьогодні в українському законодавстві прожитковий мінімум є розрахунковою величиною для визначення не тільки розміру соціальних виплат: це і штрафи, це і збори, і платежі, і стягнення. Майже 180 норм передбачають використання прожиткового мінімуму в таких кодексах, як Кримінальний, Господарський, Адміністративний», – зазначила міністр.

Лазебна уточнила, що «це у два рази перевищує кількість тих норм, які регулюють питання соціальних виплат».

«Тому ми пропонуємо для розрахунку запровадити в законопроєктах базові величини для розрахунку таких виплат і зборів. Якщо буде прийнятий такий законопроєкт, буде базова величина для соціальних виплат для дітей, базова величина для соціальних виплат населення, пропонується встановити базову величину для грошових платежів і стягнень, базова величина для адміністративних зборів. Всі ці базові величини і будуть відповідати тим розмірам, які сьогодні є, але, принаймні, це буде структурована і чітка політика», – вважає міністр соцполітики.

Лазебна зауважила, що «ці законодавчі зміни є першим кроком для того, щоб навести порядок у системі застосування прожиткового мінімуму в Україні».

«Але другим кроком уряд і Верховна Рада будуть визначати етапність досягнення основних соціальних стандартів до реального прожиткового мінімуму з урахуванням, безумовно, економічних можливостей держави», – додала міністр.

В Україні станом на 1 січня 2021 року прожитковий мінімум становить 2189 грн; з 1 липня 2021 року прожитковий мінімум зросте до 2294 грн, а з 1 грудня 2021 – до 2393 грн.

Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Новини по темі
Дуже страшне кіно

Дуже страшне кіно

Чому Зеленський так боїться розслідування Bellingcat про провал операції із затримання російських «вагнерівців»?

Дзеркало Тижня

Акція на захист Гостиного двору, з вимогою до уряду негайно рятувати будівлю!.

Акція на захист Гостиного двору, з вимогою до уряду негайно рятувати будівлю!.

Навчив  «Мрію»  літати: історія легендарного пілота-випробувача ДП  «Антонов»  - Невигадані історії.

Навчив «Мрію» літати: історія легендарного пілота-випробувача ДП «Антонов» - Невигадані історії.

За один день він став легендою. Коли як командир екіпажу підняв у небо найбільший у світі літак – Ан-225 "Мрія". Його ім’я записане у Книгу Рекордів Гіннеса. Як пілота, який встановив сотні рекордів в одному польоті. Він першим полетів у комерційн...

Дайджест новин про коронавірус: Закарпаття в червоній зоні.

Дайджест новин про коронавірус: Закарпаття в червоній зоні.

У Закарпатській області з 8 березня вводять червону зону карантину.Там знову закриють заклади громадського харчування, ТРЦ, спортзали й навчальні заклади. Більше новин про коронавірус – дивіться у відео. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал...

Вакцинація - першими щеплення зробили військові медики в ОТУ  «Схід».

Вакцинація - першими щеплення зробили військові медики в ОТУ «Схід».

Вакцинація на Луганщині - військові медики детально розповідають про порядок процедури та її важливість.

Смертельне ДТП з українцями у Польщі: померли 6 пасажирів автобуса.

Смертельне ДТП з українцями у Польщі: померли 6 пасажирів автобуса.

Рейсовий автобус Познань – Херсон потрапив у ДТП неподалік польського міста Кашице. Загинули 6 українців, 35 постраждали. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Такое грязное слово товарищ 060321

Такое грязное слово товарищ 060321