"Нафтогаз" знайшов ще двох потенційних європейських партнерів для управління ГТС

Гордон


НАК "Нафтогаз України" знайшов ще двох потенційних європейських партнерів для управління українською газотранспортною системою (ГТС) – голландську компанію Gasunie і французьку GRTgaz, сказав головний комерційний директор холдингу "Нафтогаз" Юрій Вітренко під час конференції щодо розвитку товарного біржового ринку, повідомляє УНІАН.

"Роботу з потенційними партнерами з управління ГТС уже активізовано. Ми підписали меморандум із двома провідними європейськими операторами: з голландською Gasunie і французькою GRTgaz", – зазначив він.

Вітренко наголосив, що Gasunie вважають однією з найкращих європейських компаній з погляду організації своєї роботи. Він зазначив, що за її участі було створений найліквідніший ринок газу в Європі.

"Виходить, що ми вже ведемо розмову не з двома компаніями – Snam і Eustream, а тепер ще й з Gasunie і GRTgaz. Плюс ми найняли інвестиційний банк Rothschild, який активно працює над структуруванням самого процесу пошуку і залучення міжнародного партнера", – заявив Вітренко.

Він пояснив, що Rothschild має забезпечити прозорість конкурсу з вибору європейського партнера, якого буде залучено до управління українською ГТС: "Умови конкурсу мають бути узгоджені з Кабміном. Остаточне рішення приймає парламент. Наша робота – це просто найняти інвестиційного банкіра. Банкіри безпосередньо працюють з нами й урядом, найближчим часом вони почнуть працювати з парламентом. Вони як незалежна інституція мають забезпечити прозорість цього процесу, у тому числі усунути всі спекуляції з приводу конфлікту між "Нафтогазом" і урядом".

У липні президент України Петро Порошенко заявляв, що українська сторона запропонувала Європейській комісії провести на початку 2018 року форум про можливості використання української ГТС у контексті забезпечення енергетичної безпеки Європи.

29 вересня НАК "Нафтогаз України" погодив проведення внутрішньої реорганізації компанії "Укртрансгаз" із метою створення в її структурі філії "Оператор ГТС України".

Глава представництва Європейського союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив 11 жовтня, що залучення європейських компаній до управління українською ГТС є необхідною умовою для збереження транзиту газу через територію країни.