"Північний потік-2" може призвести до російсько-української війни, - прем'єр-міністр Польщі

Цензор.НЕТ

Прем'єр Польщі підкреслив, що сьогодні Україна є порівняно безпечною, тому що контролює газові маршрути в Центральну Європу, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Польща.

За словами польського прем'єр-міністра, після запуску "Північного потоку-2" і відключення українських газопроводів, "Росія може в будь-який спосіб загострювати конфлікт, може атакувати всю країну."Північний потік-2" - крок у цьому напрямку". Глава польської Ради міністрів зазначив, що після створення цього газопроводу більш імовірним буде спалах великий російсько-української війни.

Як додав прем'єр-міністр Матеуш Моравецький, завдяки інтерконекторам і терміналам скрапленого газу Європа має достатньо можливостей, щоб забезпечити попит на імпортний газ у розмірі 180 мільярдів кубометрів на рік. "Коротко кажучи:"Північний потік-2" є непотрібним, шкідливим, і він розділяє західну спільноту", - заявив Моравецький.

Проти реалізації проекту виступають, зокрема, Україна, Польща, країни Балтії і Данія. На їхню думку, газопровід Nord Stream 2 збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже поставляє близько третини обсягів газу в ЄС.

До реалізації проекту Nord Stream-2 вартістю майже EUR10 млрд "Газпром" і його партнери мають намір приступити в квітні 2018 року. Передбачається, що 1200-кілометровий газопровід буде прокладено через Балтійське море і з'єднає Росію і Німеччину, оминаючи Україну, Польщу і країни Балтії. Потужність газопроводу буде удвічі більше, ніж у першого Nord Stream, а будівництво планується завершити до кінця 2019 року.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3050641