Вибори у Німеччині: Меркель знову обрана канцлером

5 канал
Вибори у Німеччині: Меркель знову обрана канцлером

У середу, 14 березня, Бундестаг Німеччини підтримав кандидатуру Ангели Меркель на посаду канцлера Німеччини. За повідомленням ТСН, кандидатуру Меркель підтримали 364 депутатів Бундестагу, "проти" проголосували 315 парламентарів, ще 9 осіб утрималися.

Сьогодні Меркель отримає з рук федерального президента Франка-Вальтера Штайнмаєра грамоту про призначення на пост канцлера. Згодом главу нового уряду приведуть до присяги перед депутатами Бундестагу, також у другій половині дня відбудеться перше засідання уряду.

Нагадаємо, що останні парламентські вибори у Німеччині відбулися у вересні 2017 року, які так і не призвели до створення в країні уряду. Рейтинги двох великих партій впали, а от популярність правих популістів, які стали провідною опозиційною силою в парламенті, зросла.

Водночас, партія "Альтернатива для Німеччини" буде вимагати від Меркель налагоджувати взаємини з Росією, і сама Меркель більше не виключає часткове зняття санкцій, якщо Москва виконає хоч якусь частину з Мінських угод. За словами Меркель, поки немає принаймні режиму тиші на сході України, говорити про зняття санкцій рано.

Як повідомляв 5.UA, канцлер Німеччини Ангела Меркель прирівняла анексію Криму до поділу Німеччини.