У Білорусі озвучили пропозицію щодо миротворців на Донбасі

Сегодня 1
У Білорусі озвучили пропозицію щодо миротворців на Донбасі

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей заявив, що його країна готова направити своїх миротворців на Донбас.

миротворців на Донбас. Про це він заявив на прес-конференції після зустрічі з головою МЗС РФ Сергієм Лавровим.

За його словами, цей варіант можливий за умови, якщо це прийнятно для всіх сторін.

"Якщо необхідно буде, ми готові виділити відповідний миротворчий контингент, якщо це буде прийнятно всім зацікавленим сторонам, для того, щоб брати участь у вирішенні миротворчих завдань", – сказав Макей.

Дипломат зазначив, що Мінськ зацікавлений в тому, щоб на Донбасі запанували мир і стабільність. Для цього, за його словами, Білорусь також готова і надалі організовувати мінські переговори.

Нагадаємо, ще в жовтні 2014 року президент Білорусі Олександр Лукашенко висловив готовність продовжити свою посередницьку місію для мирного врегулювання українського конфлікту, однак Київ відкинув таку пропозицію.

"Якщо потрібно – а це для мене дуже небезпечна і страшна річ – коли є недовіра Росії до Заходу і Заходу до Росії, Америки до Росії і Росії до Америки, і є недовіра воюючих сторін, то я готовий був би використовувати і свої збройні сили для того, щоб розвести конфліктуючі сторони", – заявив Лукашенко.

Як розповідав російський опозиціонер Костянтин Боровий, Росія не погодиться на пропозицію США по Донбасу. На його думку, план американців і розширення місії ООН на всю його територію не влаштує Кремль, бо це буде означати втрату контролю над окупованими територіями і припинення конфлікту