Депутат Соболєв розкритикував пенсійну реформу і «рабський» Трудовий кодекс

ZIK 3

Нові пенсійні виплати ще більше розмежували людей на тих, хто проживає в містах і працював на великих підприємствах, і всіх інших, які фактично отримали мізерні добавки до пенсій.

Таку думку висловив народний депутат України Сергій Соболєв в ефірі програми «Vox populi» на телеканалі ZIK.

«Пенсійна реформа покращила ситуацію для тієї категорії громадян, які проживають у містах, мають великий стаж роботи і працювали на промислових «гігантах» України. Таким людям добавили суттєво, по 1,5 -2 тисячі гривень до тієї пенсії, яку вони мали», – констатував Соболєв.

Натомість, зауважує депутат, що робити тим людям, які мешкали у невеликих містечках та сільській місцевості, де були мізерні зарплати, а люди фактично працювали за трудодні?

«Саме в цьому полягає недолік цієї пенсійної реформи, адже людей знову розділили. Однак я не думаю, що робота інженера або будь-якої іншої професії на заводі є набагато важчою, ніж робота у радгоспах чи колгоспах. І саме в цьому потрібно провести абсолютно інший підхід до порядку формування пенсій в Україні», – підкреслив народний депутат.

Також він додав щодо Трудового кодексу і зазначив, що у тому вигляді, у якому документ запропонований парламентом, він існувати не може і потребує суттєвого доопрацювання.

«Усі спроби вивести з-під відповідальності працедавця, а перекласти її на найманого працівника, є ключовою помилкою, яку вже не раз допускали в Україні. Тому Трудовий кодекс потрібно переглянути так, щоб нарешті було зрозуміло, в чому є права працівників, відповідальність і права адміністрації та роботодавця», – підсумував Сергій Соболєв.