«Газпром» поставив на окупований Донбас ще 2,5 млрд кубів газу

ZAXID.NET 1

Російський монополіст «Газпром» заявляє, що в 2017 році він поставив 2,4 млрд куб. м природного газу в Україну, при тому, що Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» з 2015 року припинили закупівлю газу. Про це свідчать дані звіту «Газпрому» за четвертий квартал 2017 року, інформує NV.ua.

Згідно з даними, в першому кварталі на окуповані території Донбасу було поставлено 1,1 млрд куб. м газу, у другому - 280 млн куб. м, у третьому - 186 млн куб. м, у четвертому кварталі - 852 млн куб. м.

У компанії зазначили, що за перший квартал заборгованість «Нафтогазу України» за поставлений газ з 2013 року до першого кварталу 2017 року становить 3,3 млрд доларів США.

При цьому у звіті «Газпрому» за четвертий квартал 2016 року був зазначено, що сума заборгованості «Нафтогазу» за газ станом на 31 грудня 2016 року становила 3 млрд доларів.

Зауважимо, що «Газпром» продовжує оформляти поставки газу в окуповані райони як експорт в Україну. «Нафтогаз» неодноразово заявляв, що постачання газу на Донбас суперечать контракту, і компанія не збирається їх оплачувати.

У грудні 2017 року стало відомо, що «Нафтогаз» не платитиме за газ, поставлений «Газпромом» на тимчасово окуповані території Донбасу. Таке рішення виніс Стокгольмський арбітраж.