Дисидент Подрабінек: Отруєння Скрипаля і його дочки – додаток до послання Путіна Федеральним зборам

Гордон
Дисидент Подрабінек: Отруєння Скрипаля і його дочки – додаток до послання Путіна Федеральним зборам

Отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії є демонстрацією рішучості президента РФ Володимира Путіна і вимагає відповіді Заходу. Таку думку висловив 13 березня російський правозахисник і дисидент Олександр Подрабінек у Facebook.

"Мені здається, що отруєння Скрипаля і його дочки – це не самостійна акція, а додаток до послання Путіна Федеральним зборам. 1 березня Путін озвучує військові погрози на адресу Заходу, але не може поряд із новими системами озброєння презентувати і відносно нову хімічну зброю. Тому через три дні, 4 березня, у самий розпал обговорення путінських погроз він презентує нервово-паралітичний газ анонімно і на "ворожій" території", – розповів він.

На думку дисидента, російський президент хоче продемонструвати Заходу свою рішучість.

"Це дуже ефектне продовження теми і демонстрація рішучості не рахуватися ні з чим. Сьогодні Генштаб РФ пообіцяв дати американцям військову відповідь у Сирії. Путін піднімає ставки, сподіваючись, що у супротивника здадуть нерви. Це стратегія. Захід припуститься великої помилки, якщо не підніме кинуту Путіним рукавичку", – підкреслив Подрабінек.66-річного російського розвідника Скрипаля і його дочку Юлію госпіталізували 4 березня із симптомами отруєння. Також у лікарню доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля в Солсбері.

Міністр закордонних справ Борис Джонсон 6 березня заявляв, що Великобританія буде жорстко реагувати на будь-які докази участі РФ у ймовірному отруєнні Скрипаля, аж до зниження рівня представництва на футбольному чемпіонаті у 2018 році.

12 березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху було застосовано нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. За її словами, Кремль має надати пояснення щодо події до вечора 13 березня, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.

Мей також домовилася з президентом Франції Еммануелем Макроном про спільну відповідь на агресивні дії РФ.

13 березня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не буде відповідати на вимогу уряду Великобританії надати до вечора 13 березня пояснення щодо отруєння Скрипаля.

Цього самого дня МЗС РФ вимагало від Великобританії надати Росії зразки речовини, якою отруїли Скрипаля.