Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

Транзит російської нафти через Україну частково поновлено.

Постачання російської нафти транзитом через Україну нафтопроводом "Дружба" відновлено до Словаччини та Угорщини. Про це повідомляє у середу, 10 серпня, словацький нафтопереробний завод Slovnaft.

"Нафта знову надходить до Словаччини через нафтопровід "Дружба", а постачання до Угорщини буде відновлено завтра", - сказав прессекретар Slovnaft Антон Молнар, цитує AFP.

За його словами, Slovnaft та її угорська материнська компанія MOL зголосилися сплатити транзитні збори, а українська і російська сторони погодилися з цією ідеєю.

"Сплачені збори будуть врегульовані з російською стороною в рамках взаємного кредитування", - зазначає Slovnaft, пише "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: Без "Дружби": наскільки Німеччина залежна від нафти з РФ?

Водночас постачання до Чехії досі не відновили, повідомили в компанії Mero, яка керує чеською частиною "Дружби". Уряд Чехії працює над відновленням поставок російської нафти, повідомив міністр промисловості та торгівлі Чехії Юзеф Сікела у Twitter.

Зупинка транзиту

Постачання російської нафти транзитом через Україну південною гілкою нафтопровідної системи "Дружба" було зупинено 4 серпня. Унаслідок цього без нафти залишилися Угорщина, Чехія та Словаччина. При цьому транзит північною гілкою - через Білорусь у напрямку Польщі та Німеччини - не зупинявся.

Схема нафтопроводу Дружба

Схема нафтопроводу "Дружба"

Російська компанія "Транснефть" заявила, що причиною цього була неможливість перераховувати Україні кошти за транзит у зв'язку з набранням чинності сьомого пакету санкцій.

Раніше, у рамках шостого пакету санкцій, країни Європи запровадили ембарго проти російської нафти. Однак обмеження не стосуються нафти, що надходить трубопроводом "Дружба".

Шварценеґґер розкритикував ЄС за нафту і газ з Росії (14.06.2022)

The best tools for building user interfaces, these tools help you do it faster and more efficiently, eliminating the need to reinvent the wheel ove...
Останні новини

ISW прогнозує, як Росія може «переформулювати своє вторгнення в Україну».

Інститут вивчення війни (ISW) припускає, що Росія може "переформулювати своє вторгнення в Україну", а також дає оцінку псевдореферендумам на окупованих територіях. Джерело: ISW Деталі: Російська влада на окупованих територіях Херсонської, Запорізь...

Українська правда

Утечки на  «Северных потоках» : комментарий Аретовича @Alexey Arestovych.

Утечки на «Северных потоках» : комментарий Аретовича @Alexey Arestovych.

Грузія масово пропускає росіян, а кавказцям кажуть  «досвідос»  – Іслам Бєлокієв.

Грузія масово пропускає росіян, а кавказцям кажуть «досвідос» – Іслам Бєлокієв.

Іслам Бєлокієв, речник добровольчого чеченського батальйону ім. Шейха Мансура, блогер Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, які пра...

Звернення Зеленського за 27 вересня

Звернення Зеленського за 27 вересня

Плач Александры 260922

Плач Александры 260922

Якщо путін визнає  «референдуми» , то переговорів не буде! Зеленський на засіданні ООН.

Якщо путін визнає «референдуми» , то переговорів не буде! Зеленський на засіданні ООН.

Головне відео дня! Над Куп'янськ-Вузловим підняли український прапор.

Головне відео дня! Над Куп'янськ-Вузловим підняли український прапор.

Сили оборони України звільнили Куп'янськ-Вузловий – одну з найбільших залізничних розв'язок Харківської області. Читати на сайті: