Поширення в Україні Covid-19 турбує 88% громадян, але рекомендацій дотримуються не всі — опитування.

Сьогодні в Україні офіційно підтвердили 113 випадків коронавірусу.

Поширення коронавірусу в Україні турбує 88% громадян, з них 35% дуже стурбовані ситуацією, про що свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. Не турбує поширення Covid-19 лише 6% респондентів.

При цьому 40% українців вважають, що заходи карантину повинні бути більш жорсткими, ще 33% впевнені, що заходи, які діють зараз, цілком адекватні. Думки про те, що карантинні заходи мають бути менш жорсткими, притримуються 22% громадян.

Попри високий рівень стурбованості поширенням Covid-19 та підтримку введених заходів, виконують їх далеко не всі українці. Винятком є лише миття рук. З іншими заходами ситуація наступна:

- рекомендацію "виходити з дому тільки в разі крайньої необхідності" ніколи не дотримуються чи рідко дотримуються 15% , завжди дотримуються – 39%;

- не одягають маску в громадських місцях 47% українців, з них 23% через нестачу масок, а 14% вважають непотрібним, ще 23% завжди вдягають маску;

- рекомендацію не користуватися громадським транспортом не виконують 20%;

- рекомендацію дезінфікувати мобільний та інші речі, повернувшись додому, не виконують чи рідко виконують 37% громадян, завжди виконує 31%;

- рекомендацію "Торкатися кнопок ліфта і ручок дверей в рукавичках або серветкою" не виконують чи рідко виконують 54% респондентів, завжди виконує 21% українців;

- часто і ретельно миють руки майже всі, рідко виконують це лише 3%, виконують 97%, з них 73% завжди;

- не уникають чи рідко уникають контакту з іншими людьми 20% громадян, завжди уникають 26% респондентів.

В рамках дослідження у громадян також запитали вказати на проблеми, які їх зараз найбільше турбують. 65% респондентів найбільше турбуються за здоров'я близьких, ще 32% за власний стан здоров'я. Через невизначеність ситуації переживають 46% респондентів, через фінансові труднощі – 29% українців. Перебування вдома турбує 28% громадян, а відсутність міського транспорту – 15%. Загроза втратити роботу (9%), та неоплачувана відпустка (7%) поки що внизу списку, але пройшло тільки декілька тижнів після введення запобіжних заходів.

Читайте також: Коронавірус може виявитися гібридом двох вірусів

Опитування проводилося з 21 до 24 березня 2020 року на онлайн панелі Inpoll. Всього опитало 402 респондента, зі всіх регіонів України окрім окупованих територій Донбасу та анексованого Криму. Опитування провели за квотною вибіркою, репрезентативною для міського населення України віком від 18 років, що користуються Інтернетом (приблизно 80% міського населення). Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і без врахування дизайн–ефекту) не перевищує 5%.

Станом на 25 березня в Україні офіційно підтверджено 113 випадків інфікування Covid-19. Одна людина вилікувалася від коронавірусу, четверо – померли.

Новини по темі

Окупанти обстріляли житловий комплекс у Верхньоторецькому – ООС.

Внаслідок обстрілів бойовики поранили місцеву мешканку.

1

Порушили карантин: на Київщині оштрафували керівників будівельних гіпермаркетів.

Керівників будівельних гіпермаркетів у Київській області притягнули до адміністративної відповідальності за порушення карантину в Україні.

3 30

Медреформа під час карантину: що потрібно знати

В Україні призупинено планові операції, а медики готуються до спалаху захворюваності Covid-19

1

Карантин в Україні – все, що потрібно знати, і останні новини.

Як проходить 22 день карантину в Україні, введеного з 12 березня у зв'язку з поширенням коронавірусу в світі - в матеріалі Фактів ICTV.

2

Адміністрацію стройгипермаркетів в Київській області покарали за порушення карантину.

Складені поліцією адмінпротоколи на директорів магазинів направлені до суду.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie